Bude plán obnovy pre projekt Terra úspešný?
Bude plán obnovy pre projekt Terra úspešný? Zdroj: Shutterstock, David Sandron

Blockchain Terra zažil krach, aký svet kryptomien ešte nevidel. Komunita sa však nevzdáva. Dočkáme sa znovuzrodenia kryptomeny LUNA a stablecoinu UST?

Terra a plán obnovy

Generálny riaditeľ spoločnosti Terra Do Kwon má plán. Ten však bude veľmi náročný na realizáciu. Chce zrealizovať oživenie tokenu LUNA a UST. Ak sa však na budúcnosti projektu nezhodne komunita, bude zrejme koniec. Ako teda prebiehalo hlasovanie aktualizovaného a konečného plánu oživenia? Pri zverejnení návrhu hlasovania ho väčšina členov komunity podporila.

Prečítaj si tiež: G7 plánuje nové kryptomenové regulácie z dôvodu kolapsu UST a LUNA

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Priebežné sčítanie v čase písania tohto článku ukazovalo, že z celkových 33 % hlasujúcich ľudí, je 87,5 % za navrhnutý plán, zatiaľ čo 10,5 % je proti. Dôležitým faktom je, že kvórum pre hlasovanie je 40 % a končí 25. mája.

Kwon, samozrejme, hlasovanie podporil a na svojom twitterovom účte sa vyjadril, že ak bude návrh úspešný, zrodí sa nová sieť.

Plán oživenia by sa úplne odpojil od algoritmického stablecoinu UST. Vytvorila by sa nová sieť, ktorá prevezme názov Terra. Existujúca sieť by sa spoločne s kryptomenami premenovala na nové názvy s príponou „Classic“ – Terra Classic a LUNA Classic.

Predbežné hlasovanie, ktoré bolo zverejnené 17. mája, ukázalo, že až 92 % z takmer 7 000 hlasov bolo proti Kwonovej predchádzajúcej verzii návrhu. Aj preto prišla zo strany Kwona dôležitá aktualizácia.

Veľa kritikov a dokonca aj populárnych osobností zo sveta kryptomien sa vyjadrilo, že pôvodný plán hard forku blockchainu Terra, nie je potrebný. Lepšou cestou je zníženie ponuky LUNA prostredníctvom spaľovania tokenov.

Čítaj ďalej: Stablecoin Tether má nekalé úmysly? Americký súd zamietol ich žiadosť o utajenie záznamov o rezervách pred verejnosťou

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance