Kde sa nachádza Bitcoin v hodnote 1,2 mld. $?
Kde sa nachádza Bitcoin v hodnote 1,2 mld. $? Zdroj: Shutterstock.com/Casimiro PT

Luna Foundation Guard (LFG), nezisková organizácia vytvorená na podporu rastu ekosystému Terra, musí po kolapse Terra ešte odpovedať na zásadnú otázku týkajúcu sa rezerv, ktorú tvorí Bitcoin vo veľkom množstve.

LFG nazhromaždilo celkovo 70 736 BTC (v hodnote viac ako 2 miliardy dolárov) ako „rezervu“ pre algoritmický stablecoin UST. Ten však nedávno krachol a spôsobil zmätok na trhu. UST, ktorý má mať vždy hodnotu 1 $ ako stablecoin, stratil takmer všetku svoju hodnotu. V súčasnosti má cenu približne 0,17 $.

Nakoniec sa bitcoinovým rezervám LFG nepodarilo posilniť fixáciu UST voči doláru. Z celkových bitcoinových rezerv, LFG nedávno poskytla „pôžičku“ vo výške 750 miliónov $ v BTC mimoburzovým obchodným firmám, aby pomohla ochrániť UST.

To znamená, že LFG by stále mala mať vo svojich rezervách bitcoiny v hodnote viac ako 1,2 miliardy dolárov. Organizácia však doteraz neposkytla žiadne podrobnosti o týchto prostriedkoch.

Verejne známa adresa peňaženky LFG ukazuje nulový zostatok Bitcoinu. Skupina zverejnila tweet:

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Najväčšie kryptoburzy pozastavili výbery tokenov LUNA a UST! – Prečo?

Kde sa teda Bitcoin nachádza?

Ako už bolo spomenuté vyššie, adresa peňaženky LFG doteraz celkovo prijala 70 736 Bitcoinov v hodnote viac ako 2 miliardy dolárov. Taktiež odoslala celú túto sumu, pričom zostatok ukázala nulový.

Nie je jasné, kam presne tieto prostriedky poslala. Bitcoinový blockchain neoznačuje súkromné ​​peňaženky v reťazci.

Je zvláštne, že neexistuje jasné účtovníctvo o tom, čo sa stalo s týmito prostriedkami. 750 miliónov dolárov bolo poskytnutých na trh a zvyšok bol presunutý z adresy. Ale nič nenaznačuje, čo sa s nimi urobilo.

Minulý týždeň LFG na Twitteri uviedol, že vo svojich rezervách nazhromaždila celkovo 80 394 bitcoinov. Adresy peňaženiek týchto extra 9 658 bitcoinov nie sú podľa The Block Research verejne známe a LFG tieto bitcoiny tiež nezohľadňujú.

LFG navyše neposkytla podrobnosti o pôžičke vo výške 750 miliónov dolárov, ako napríklad kto sú dlžníci, úrokovú sadzbu a aktuálny stav pôžičky. LFG mohol predať celé bitcoinové rezervy, aby sa podporila fixácia UST. Alebo by časť z nich mohla byť vyhradená pre budúce použitie.

Uprostred UST chaosu sa o LFG hovorilo, že hľadá ešte viac finančných prostriedkov na obranu stablecoinu. Ale zdá sa, že tieto snahy uviazli, keďže LFG v tomto smere neurobila žiadne oznámenia.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako útočník mohol zarobiť vyše 800 mil. $ útokom na UST

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance