Do Kwon sa ospravedlnil komunite Terra
Do Kwon sa ospravedlnil komunite Terra. Zdroj: Shutterstock.com/perfectlab

Do Kwon, mozog stojaci za blockchainovým projektom Terra, sa ospravedlnil členom ekosystému Terra a kryptokomunity za nedávnu udalosť. Minulý týždeň sa UST, algoritmický stablecoin Terra, odpojil od amerického dolára, čo prinútilo cenu tokenu LUNA k voľnému pádu.

Všetky snahy o záchranu UST sa ukázali ako zbytočné a v priebehu niekoľkých dní sa LUNA prepadla z viac ako 60 $ na úroveň 0,00002 $, čo predstavuje pokles o 99,9 % z ATH. Krach spôsobil, že investori sledovali, ako sa ich investícia rozplynula vo vzduchu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Binance odstránil tokeny LUNA a UST z ponuky

Kwon sa ospravedlňuje komunite Terra

Po incidente sa Kwon komunite Terra ospravedlnil a poznamenal, že mu zlomilo srdce, že jeho „vynález“ priniesol bolesť používateľom a investorom.

Šéf Terra povedal, že ani on, ani inštitúcie pridružené k projektu z krachu neprofitovali, keďže nemenil svoje pozície LUNA alebo UST.

Ako súčasť svojho ospravedlnenia Kwon prezradil, že on a jeho tím v súčasnosti dokumentujú, ako Luna Foundation Guard (LFG) minula bitcoinovú rezervu.

Zatiaľ čo Kwon stále verí, že decentralizované ekonomiky si zaslúžia decentralizované peniaze, poznamenal, že UST nemôže byť týmito peniazmi. Stablecoin totižto stratil dôveru členov komunity a investorov.

Kwon poznamenal, že prioritou by teraz malo byť zachovanie komunity Terra a jej vývojárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako útočník mohol zarobiť vyše 800 mil. $ útokom na UST

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance