Litecoin Walmart Fakenews
Litecoin_Walmart_Fakenews - Zdroj: www.shutterstock.com/kaprik

„Digitálne striebro“ Litecoin (LTC) doslova vyletel na viac ako 20 %, avšak vzápätí sa zrútil po falošnej správe zaslanej spoločnosťou GlobeNewswire, ktorá odkazovala na partnerstvo s Walmartom.

Môže ťa zaujímať: Prijímanie BTC v Salvádore – kopia sa technické problémy s peňaženkou

Fake news!

Hovorca spoločnosti Walmart Randy Hargrove potvrdil, že správa nie je pravdivá. Dodal, že spoločnosť okamžite kontaktovala GlobeNewswire, aby prešetrila, ako bola táto falošná správa zverejnená.

GlobeNewswire tvrdí, že na vydanie správy bol použitý akýsi podvodný účet.

Hovorca sa vyjadril následovne: “Takéto niečo sa nikdy predtým nestalo a už sme vylepšili kroky, čo sa týka bezpečnosti, aby sme v budúcnosti zabránili podobným incidentom. Budeme spolupracovať s príslušnými úradmi, aby sa vykonalo riadné vyšetrovanie vrátane možnej trestnej činnosti súvisiacej s týmto škandálom.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Litecoin tím sa vyjadril

Litecoin tweetol svoje vyjadrenie na svojom oficiálnom účte.Falošná správa, ktorá vyzerala ako oficiálna, bola vyslaná spoločnosťou GlobeNewswire. Nie je u nás zvykom, aby sme takýmto spôsobom rozbehli partnerstvo. Čo sa týka samotného článku, tvrdenia sú tiež nepravdivé a nepochádzajú od Charlieho Leeho <…> Chyba bola rýchlo odstránená a bezodkladne podnikneme kroky, aby sme sa podobným problémom v budúcnosti vyhli.”

Falošná správa uviedla, že Walmart, najväčší reťazový obchod v USA, bude akceptovať platby pomocou Litecoinu. Táto správa nebola ani uvedená na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Walmart a následne to samozrejme bolo odstránené aj z webovej stránky GlobeNewswire.

Podobné situácie môžu byť pre kryptomeny v budúcnosti veľmi nepríjemne. Podobné manipulácie nie sú až také bežné, ale z času na čas sa vyskytnúť určite môžu. Netreba sa báť, že sa to stáva len pri kryptomenách. Podobné manipulácie alebo ovplyvňovanie trhu sú bohužiaľ súčasťou sveta financií.

Čítaj ďalej: Dogecoin porastie do konca roka o 100 %, tvrdia niektorí analytici