BTC v Salvádore
BTC v Salvádore. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

Salvádorskú vládu trápia problémy s digitálnou peňaženkou pre BTC – Chivo. Technické chyby by mohli obyvateľov odradiť od prihlásenia sa do aplikácie propagovanej prezidentom Nayibom Bukeleom.

Podľa rozhovorov s používateľmi, sťažnosti a problémy boli s prístupom k peňaženke časté. Problém bol aj s výberom peňazí z bankomatov a overovaním údajov, ako aj s tým, že vláda neuložila bonus vo výške 30 $:

„Chcem vidieť, či si môžem niečo kúpiť, ale nedovolí mi to ani vstúpiť,“ hovorí podľa skúsenosti obyvateľ Salvádoru. „Mali sa pripraviť viac.“

Sťažnosti používateľov sa hromadili aj v Apple App Store a na Google Play:

„Stiahol som to a zadal všetky svoje údaje. Teraz, keď sa chcem znova prihlásiť, mi to nedovolí a nerozpozná môj PIN ani identifikátor tváre. Nemám iné možnosti. Po pravde povedané, naozaj zlá aplikácia!” povedal jeden užívateľ.

StormGain

Prečítaj si taktiež – Salvádorské dlhopisy trpia, pretože zákon o BTC nadobúda účinnosť

Nedôvera voči BTC

Spoločnosť Chivo, ktorá sľubuje transakcie bez provízií, bola niekoľkokrát odpojená, aby odstránila závady. Cieľom Bukeleho administratívy je, aby si 2,5 milióna občanov – asi 39 percent populácie – stiahlo Chivo.

Tvrdil, že BTC by občanom umožnil ušetriť 400 miliónov dolárov (338,5 milióna eur) každý rok na províziách za remitencie. Mnoho ľudí, ktorí posielajú alebo dostávajú doláre do Salvádoru, však Bitcoinu nedôveruje. Niektorí vyjadrili obavy zo straty peňazí vzhľadom na vysokú volatilitu kryptomeny.

Bitcoin podľa údajov spoločnosti Refinitiv zaznamenal v tomto roku denné pohyby o 10 percent alebo viac 10-krát. Rovnako ako v rokoch 2020 a 2019. Občania sa boja volatility tohto digitálneho aktíva.

Mohlo by ťa zaujímať – Historický moment pre Bitcoin! El Salvádor nakúpil 400 Bitcoinov

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre