Burza Huobi zakladá fond
Burza Huobi. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Boom okolo kryptomien jednoznačne naberá na obrátkach. Najväčší záujem investorov je aktuálne zameraný na NFT projekty, avšak pozornosť sa dostáva aj spojeniu sektoru DeFi s herným priemyslom.

Môže ťa zaujímať: Ako správne začať s obchodovaním kryptomien

Huobi Ventures spája DeFi s herným priemyslom

Vývojári neustále nachádzajú nové spôsoby využitia kryptomien. Inak to nie je ani v tomto prípade. Burza Huobi prostredníctvom svojej investičnej spoločnosti Huobi Ventures zakladá fond vo výške 10 miliónov USD. Prostriedky budú investované do nového sektoru tzv. GameFi.

Čo je to GameFi? Ide o úplne nový projekt, ktorý sa zameriava na kombináciu DeFi s herným priemyslom. Investície budú priamo vložené do projektov, ktoré využívajú blockchainové hry s určitými mechanizmami DeFi. Ak sa trochu zaujímate o tento druh profitovania z kryptomien, určite vám neušiel význam projektov tzv. „play-to-earn“.

Prečítaj si tiež: Microstrategy nakupuje BTC za ďalších 240 miliónov dolárov

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Play-to-earn je budúcnosť hier

Riaditeľka Huobi Ventures Unica Yin uviedla, že model play-to-earn dosiahol v hernom priemysle veľmi významný bod zlomu, a aj to je dôvodom astronomického rastu tohto sektoru.

„Myslíme si, že do budúcnosti má technológia blockchain potenciál revolučne zmeniť obchodné modely v oblasti hier a taktiež bude zohrávať kľúčovú úlohu v novej generácií hier. Poskytneme podporu a zdroje, ktoré pomôžu týmto projektom škálovať a využívať výhody ekosystému skupiny Huobi.“

Ďalšie projekty

Čoraz viac herných spoločností zavádza spojenie s technológiou blockchain. Jednou z nich je komunita Crypto Gaming United, ktorá je zameraná na hry s NFT. Pred nedávnom sa im podarilo získať 5 miliónov USD na podporu financovania.

Zaujímavý je aj projekt DeFi Land. Ide o blockchainovú gaming platformu, ktorá získala investíciu 4,1 milióna dolárov, ktoré budú využité pri spustení DeFi hry na blockchaine Solana.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre