Solana a inštitucionálny záujem
Solana a inštitucionálny záujem. Zdroj: Shutterstock.com/Natchapol18

Inštitucionálnych obchodníkov momentálne zaujíma hlavne Solana, zatiaľ čo dopyt po ETH a BTC sa vyrovnáva. Investičné produkty SOL predstavovali v minulom týždni obrovských 86,6 % z celkového prílivu do kryptoinvestičných produktov.

Podľa CoinShares Digital Asset Fund Flows Weekly zaznamenali investičné produkty Solana medzi 6. a 10. septembrom príliv 49,4 miliónov dolárov. Kombinovaný celkový príliv kryptoinvestičných produktov sa za týždeň rovnal 57 miliónom dolárov. SOL zaznamenal medziročný nárast o 275 %, čo predstavuje 86,6 % z celkového prílivu.

Rastúci záujem o produkty Solany sa zhodoval s tým, že cena SOL v rovnakom období stúpla o 36 %. Produkty digitálnych aktív zaznamenávajú rast už štvrtý týždeň za sebou, pričom dopyt po altcoinoch výrazne prevažuje produkty BTC. Tie zaznamenali minimálny príliv, len 200 000 dolárov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – Záujem o projekt Solana zo strany inštitúcií opäť rastie!

StormGain

Solana vedie altcoiny

Príliv bol tiež čiastočne kompenzovaný inštitucionálnymi investormi. Tí znížili expozíciu voči ETH v hodnote 6,3 milióna dolárov, pretože cena aktíva v priebehu týždňa klesla o 10 %.

Cardano očakávalo zavedenie inteligentných zmlúv 13. septembra. Inštitucionálne toky sledujúce ADA napriek tomu zaznamenali v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 46 %.

Podľa odhadov CoinShares inštitucionálni správcovia aktív v súčasnosti predstavujú celkové AUM 56,3 miliard dolárov dohromady. To predstavuje pokles o 9 % v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Grayscale zostal dominantný a predstavoval 74 % AUM so 41,8 miliardami dolárov.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, SOL, LUNA – Bitcoin ťahá celý trh do korekcie

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre