Ruské ministerstvo financií potvrdilo progresívnu reguláciu kryptomien

Novinky Ruské ministerstvo financií potvrdilo progresívnu reguláciu kryptomien – Veľa z týchto aspektov prekvapí!
Ruské ministerstvo financií potvrdilo progresívnu reguláciu kryptomien – Veľa z týchto aspektov prekvapí! ,zdroj: www.shutterstock.com/MarceloMollaretti
BITmarkets BITmarkets

Ministerstvo financií Ruskej federácie pripravilo finálnu verziu návrhu zákona o digitálnych menách. Čo to znamená pre samotné Rusko a pre obchodných partnerov tejto krajiny?

Ministerstvo financií si ku kryptomenám našlo cestu

Ministerstvo financií Ruskej federácie po dlhých rokovaniach pripravilo konečnú verziu svojho návrhu zákona o digitálnych menách, ktorý bude ovplyvňovať reguláciu kryptomenového trhu.

Do úvahy sa brali taktiež názory ministerstva hospodárskeho rozvoja, ministerstva vnútra, ministerstva financií, Federálnej daňovej služby a iných vládnych štruktúr. Avšak pozícia nebola koordinovaná s centrálnou bankou Ruska pre jej negatívny postoj voči kryptomenám.

Nový dokument obsahuje regulačný rámec pre vydávanie a obeh digitálnych mien, ako aj pravidlá obchodovania či ťažbu kryptomien na území Ruska.

Mohlo by ťa zaujímať: Veterán Bill Miller odpovedal na kritiku Buffeta – „Bitcoin je poistka voči finančnej katastrofe”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Najpodstatnejšie body z dokumentu

  1. Dokument popisuje charakteristiky a podmienky, ktoré ukazujú, že miestom obehu kryptomien je výhradne územie Ruska.
  2. Bol pridaný článok, ktorý umožní použitie kryptomien ako platbu za zahraničnoobchodné činnosti právnických osôb či individuálnych podnikateľov.
  3. Pomocou kryptomien bude možné platiť za tovar, prácu, služby, no bude potrebné „preukázať sa identifikáciou prevádzkovateľa danej digitálnej obchodnej platformy”.
  4. Navrhuje sa zaviesť zákaz reklamných kryptomenových zmenárni či búrz, ktoré nedostali licenciu od oprávneného orgánu.
  5. Od všetkých legálnych kryptomenových búrz sa môže vyžadovať spolupráca s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Predošlé návrhy ministerstva financií spočiatku zakazovali používanie kryptomien na území Ruska ako platobného prostriedku, ale umožňovali ich nákup a predaj prostredníctvom ruských bánk.

Centrálna banka Ruska je teda jediná inštitúcia, ktorá je proti výraznému obmedzeniu používania kryptomien. Banka sa však domnieva, že kryptomeny v Rusku by mali byť obmedzené, ale nemalo by byť zakázané ich vlastniť.

Čítaj ďalej: JPMorgan verí v rast Bitcoinu a v banke ho začali ho ponúkať ako „preferované alternatívne aktívum”

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TAGY: