Veterán Bill Miller odpovedal na kritiku Buffeta! - „Bitcoin je poistka voči finančnej katastrofe“
Veterán Bill Miller odpovedal na kritiku Buffeta! - „Bitcoin je poistka voči finančnej katastrofe“ ,zdroj: www.shutterstock.com/Cryptographer

Bill Miller, miliardár, zakladateľ a hlavný investičný riaditeľ investičnej firmy Miller Value Partners, povedal, že Bitcoin považuje za poistku proti finančnej katastrofe a prináša stručnú odpoveď na kritiku Warrena Buffetta!

Bitcoin a kryptomeny môžu zachrániť životy

Bill Miller podporil koncept kryptomien a vidí ich ako prostriedok pre tých, ktorí žijú v zóne ozbrojených konfliktov, aby tak mali prístup k svojim financiám. Ako príklad použil totálny kolaps finančnej infraštruktúry v Afganistane po odchode Spojených štátov v auguste 2021:

Keď sa USA stiahli z Afganistanu, spoločnosť Western Union tam prestala posielať alebo prijímať remitencie z krajiny. Ak však človek mal Bitcoin, bol na tom omnoho lepšie. Váš Bitcoin je stále s vami a je len váš. Stačí ak máte telefón a môžete ho poslať komukoľvek na svete.“

Mohlo by ťa zaujímať: CEO Coinbase Brian Armstrong: „Bidenova administratíva vysiela pozitívne signály o budúcnosti kryptomien v USA“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Miller nesúhlasí s Buffettom

Veterán tiež reagoval na nedávnu kritiku Bitcoinu zo strany Warrena Buffetta. Slávny investor poznamenal, že Bitcoin „nič neprodukuje“ a sám by nikdy nekúpil všetky BTC na svete ani za 25 dolárov:

Povedal, že Bitcoin je neproduktívne aktívum, a preto ho nemôže oceniť. Dosť spravodlivé. Nikto vás nenúti si to kupovať, však? Tak to ignorujte.”

Investor taktiež spomenul aktívum LUNA a Mikea Novogratza, ktorý si ju nechal dokonca vytetovať:

Niekto mi poslal fotku Mikea Novogratza, kde si pred mesiacmi nechal vytetovať symbol LUNA. Ups, asi by bolo lepšie si vytetovať Bitcoin, ten je o niečo odolnejší.”

Novogratz to zobral s humorom a povedal, že tetovanie bude „neustálou pripomienkou toho, že rizikové investície si vyžadujú pokoru“.

Spoločnosť Galaxy Digital zaznamenala stratu 300 miliónov dolárov zo svojich investícií do projektu Terra.

Čítaj ďalej: Miliardár a známy investor Bill Ackman: „Ak FED nezmení politiku, trhy padnú a nastane ekonomický kolaps“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance