Návod, ako nakupovať a predávať NFT na burze Binance
Návod, ako nakupovať a predávať NFT na burze Binance. Zdroj: Binance

Sektor NFT si počas posledných dvoch rokov získal celosvetovú popularitu, a to nielen v radoch retailových investorov, ale aj známych osobností a firiem. V dnešnom návode sa bližšie pozrieme, ako môžete nakupovať a predávať NFT na najväčšej burze Binance.

NFT a burza Binance

Burza Binance ponúka svojim klientom popri špičkových službách aj možnosť nakupovať alebo predávať NFT. Pokiaľ vás zaujíma táto oblasť, v hornom rozhraní si zvoľte možnosť NFT, ktorá je v súčasnosti vysvietená ako novinka (NEW). Po otvorení sekcie sa vám otvorí nové okno, kde máte k dispozícii niekoľko nových sekcií. Podmienkou, aby ste mohli obchodovať s NFT na burze Binance, je založený a overený účet, kde budete mať kryptomeny, s ktorými môžete realizovať nákup. NFT viete nakupovať v kryptomenách: BNB, BUSD a ETH.

Ukážka rozhrania Binance NFT
Ukážka rozhrania Binance NFT. Zdroj: Binance

Na úvodnej strane sekcie NFT môžete vidieť, ktoré zbierky sú aktuálne populárne (Top zbierky 7 dní) či ktorí tvorcovia sú populárni (Odporúčaní tvorcovia). Nižšie nájdete sekciu NFT Binance, kde je krok za krokom objasnený postup, ako na burze obchodovať s NFT vrátane video návodov. FAQ a návody sú v slovenskom aj v českom jazyku, čo je veľkou výhodou oproti ostatným burzám, ktoré tiež ponúkajú možnosť obchodovať NFT.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Mike Novogratz: „Bitcoin bude lídrom ďalšej býčej rallye.“ Kedy však nastane?

Nákup a predaj NFT

Ak sa rozhodnete, že chcete kúpiť alebo predať NFT, začnite otvorením sekcie Trhovisko. Tú nájdete rôzne NFT zbierky podľa typu zbierky, resp. autora. V ľavej časti sa zobrazujú aktuálne populárne kolekcie ako WonderfulDay Tiger NFT, Fistiana Genesis či STEPN x ASICS NFT. Po výbere kolekcie alebo autora sa vám zobrazí NFT s cenou a sieťou (BSC).

Binance NFT sekcia Trhovisko
Binance NFT sekcia Trhovisko. Zdroj: Binance

Nižšie na obrázku vidíte ukážku NFT obrázku UN BORED APE ELON. Vľavo je cena, vpravo čas, dokedy prebieha dražba NFT. Nižšie vidíme cenové ponuky. Po tom, ako sa rozhodnete NFT kúpiť, buď za fixnú cenu, alebo za ponúknutú, zakúpený obrázok sa vám presunie do vašej NFT peňaženky.

Binance NFT: opis nákupu
Binance NFT: opis nákupu. Zdroj: Binance

Do tej sa dostanete nasledujúcim spôsobom: kliknite na ikonu vášho profilu vpravo hore vedľa zvoleného jazyka (v našom prípade slovenčina) a vyberte možnosť Centrum používateľov. Zobrazí sa vám nové rozhranie, kde vľavo máte sekciu Aktíva NFT, Záhadné boxy a Krypto aktíva. Tu môžete vidieť, ktoré NFT máte zakúpené. Pokiaľ chcete svoje NFT presunúť z burzy, zvolíte možnosť Výber a potom postupujete ako pri klasických prevodoch kryptomien. Viac o prevode NFT z burzy Binance sa dočítate tu.

Binance NT: peňaženka s NFT
Binance NT: peňaženka s NFT. Zdroj: Binance

Pri nákupe NFT si zvolíte, či kúpite NFT za uvedenú cenu, resp. ponúknete vlastnú. Predajca nakoniec rozhodne, či vašu ponuku príjme, alebo nie. Pri predaji NFT zvolíte možnosť, v akom cenovom rozpätí bude NFT možné zakúpiť. Existujú dve možnosti predaja vašich NFT: aukcia (dražba) alebo pevná cena. V prípade predaja formou aukcie vyberte možnosť [Najvyššia ponuka]. Do poľa [Minimálna ponuka] môžete zadať počiatočnú cenu pre vašu ponuku. Ak chcete mať okamžitý predaj bez ponuky, vyberte možnosť [Nastaviť cenu].

Potom sa vám zobrazí pole [Cena], v ktorom môžete vybrať, za koľko chcete NFT predať. Obe tieto možnosti vám tiež umožňujú vybrať, akú kryptomenu chcete dostať ako platbu. Mali by ste tiež zvoliť dátum ukončenia predaja. Tento dátum môže byť maximálne 30 dní od zaradenia do ponuky. Nezabudnite uviesť presný opis NFT vrátane všetkých ďalších výhod, vlastností alebo užitočnosti, ktoré by mohol mať. Dôkladne si premyslite kategóriu, v ktorej sa nachádza, pretože to pomôže kupujúcim ľahšie nájsť vašu ponuku.

Záhadné boxy

Záhadný box umožňuje používateľom burzy Binance získať náhodné NFT. Tieto NFT majú rôznu úroveň vzácnosti: normálna (N), vzácna (R), veľmi vzácna (SR) a najvzácnejšia (SSR). Keď sa rozhodnete zakúpiť si Záhadný box, nemusíte ho hneď otvoriť, ba dokonca ho nemusíte vôbec otvoriť, ale neskôr predať. Cena boxov je fixná. Pod popisom položky nájdete aj typy NFT, ktoré môžete získať s popisom pravdepodobnosti. Keď sa rozhodnete box kúpiť, už ho nemôžete vrátiť. Môžete ho predať jedine tak, že vytvoríte ponuku na trhovisku s NFT.

Záver

Burza Binance ponúka pestré zastúpenie NFT miliónom svojich používateľov. Veľkou výhodou je prehľadnosť a jazyková prístupnosť. Trhovisko s NFT ponúka používateľom možnosť nakupovať, predávať či posielať si z peňaženky na peňaženku NFT. V budúcnosti pribudne možnosť vyrábať vlastné NFT obrázky. V súčasnosti burza Binance umožňuje razenie NFT vybraným umelcom. Na českých a slovenských umelcov, ktorí ponúkli svoju tvorbu trhovisku s NFT sme vás upozornili v tomto článku. Investícia do NFT sa ukázala ako výhodná, keďže ceny niektorých NFT kolekcií sa časom pohybovali v rozpätí niekoľkých tisícok až desať tisícok dolárov.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: euro stráca na sile a klesá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance