Bitcoin inflácia rekordy
Bitcoin inflácia rekordy, zdroj: www.shutterstock.com/Pimen

Inflácia prichádza, to ste si museli všimnúť už aj v miestnych potravinách. Toto sa deje všade vo svete. Nie je náhoda, že Bitcoin presiahol úroveň 69 000 $!

V tomto inflačnom svete sa novodobé aktíva ako Bitcoin javia pre investorov oveľa atraktívnejšie a bezpečnejšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Ďalšia bullish analýza: Kraken vidí cenu 96 000 za Bitcoin – trhová kapitalizácia hovorí za všetko!

Satoshi, veľa ľudí ti poďakuje

Kryptomeny vzrástli v stredu na rekordné úrovne, keďže čím ďalej, tým viac investorov pokračuje v kupovaní Bitcoinu (BTC) a iných kryptomien, aby sa ochránili voči rastúcej inflácii po celom svete.

Trhová kapitalizácia kryptomien dosiahla maximum až 3,11 bilióna dolárov. Investície do digitálnych aktív či kryptomien sa za posledné dva týždne zvýšili o viac ako 20 %!

Faktor strachu pred infláciou sa preukázal aj na samotnej cene Bitcoinu. Tá vyrástla na svoje nové all time high 69 000 $. Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, dosiahla svoje historické maximum na úrovni 4 870 dolárov. Vo štvrtok sa ale cena Bitcoinu prepadla pod 63 000 dolárov.

Bitcoin priťahuje investorov vďaka svojmu „statusu“ ako zabezpečenia proti inflácii a znehodnoteniu meny, pričom jeho zástancovia tvrdia, že je najlepšou alternatívou peňazí voči fiatu. Bitcoin dokonca presvedčivo prekonal zlato, ktoré bolo veľmi dlhú dobu najuznávanejším aktívom proti inflácii. Bitcoin ho ale suverénne zosadil z trónu. Pre porovnanie, za posledný rok Bitcoin stúpol o 130 % v porovnaní so 4-percentným poklesom zlata.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Inflácia rastie ako huby po daždi!

Obavy z inflácie sa ešte viac zvýšili po tom, čo Ministerstvo práce Spojených štátov oznámilo ďalší veľký nárast spotrebiteľských cien. Index spotrebiteľských cien Spojených štátov, čo poukazuje na infláciu, vzrástol v októbri o 6,2 %, čo je najvyššia hodnota od roku 1990. Takzvaná jadrová inflácia, ktorá „má na starosti“ tovary, ako sú potraviny či energie, sa zvýšila až o 4,6 %, čo je najväčší ročný nárast od roku 1991!

Inflácia výrazne prekročila dvojpercentný cieľ FED-u (Federálny rezervný systém). Práve pre to sa začalo vyzývať na ukončenie stimulačných programov centrálnej banky. Federal Open Market Committee (Federálny výbor pre voľný trh) prišiel s oznámením, že začne znižovať svoje mesačné nákupy dlhopisov od polovice novembra, no nechá úrokové sadzby na rekordných minimách na dobu neurčitú, pretože vysoká inflácia by sa mohla ukázať ako ,,prechodná.”

Toto ešte bude zaujímavé…

Čítaj ďalej: Šéf Apple si kúpil kryptomeny: Pridá jedna z najväčších firiem kryptomeny do svojho portfólia?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre