Ďalšia skvelá spolupráca: Progresívny prehliadač Brave uzavrel spoluprácu s rozbehnutou Solanou!

Kategorie: Novinky
Brave Solana
Brave Solana, zdroj: www.shutterstock.com/SharafMaksumov

Fanúšici Brave, prichádza novinka! Viac ako 42 miliónov používateľov bude mať čoskoro prístup k decentralizovaným aplikáciám vďaka Solane.

Mohlo by ťa zaujímať: Nové BTC ATH obnovuje vieru v Stock to Flow, ktorý predpovedá 98 000 $ do konca mesiaca

Brave je prehliadač novej generácie!

Počas konferencie v Lisabone vedúci spoločnosti Solana a prehliadača Brave oznámili, že prehliadač sa integruje s blockchainom Solana a bude obsahovať decentralizované aplikácie, tzv. DApps. Okrem toho bude spoločnosť Solana podporovať prijatie Basic Attention Token (BAT) čo je digitálna mena prehliadača Brave.

Brendan Eich, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Brave, povedal nasledovné:

,,Keďže čoraz viac používateľov a tvorcov vyžaduje nástroje na rýchly a cenovo dostupný prístup k decentralizovanému webu, táto integrácia pripraví možnosť pre ďalších používateľov kryptomien na využitie DApps a tokenov.”

Nie všetci sú ale zatiaľ oboznámení s tým, čo ten Brave vlastne je. Je to prehliadač, ktorý kladie dôraz na ochranu osobných údajov, umožňuje používateľom jednoducho a efektívne blokovať reklamy či súbory cookies na webových stránkach. Prehliadač má taktiež vstavanú digitálnu peňaženku podobnú MetaMasku, ktorá umožňuje používateľom uschovávať svoje kryptomeny. Okrem toho môžu používatelia využiť token BAT na podporu svojich obľúbených tvorcov a obsahu na platformách, ako je napríklad Twitter. Prehliadač Brave má momentálne viac ako 42 miliónov aktívnych používateľov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Solana si pripisuje ďalšiu spoluprácu

Anatolij Yakovenko, generálny riaditeľ spoločnosti Solana Labs, na konferencii povedal:

,,Pre miliardy ľudí bude web novej generácie bránou do Web 3.0. Integrácia s podobnými prehliadačmi je kľúčom k pomoci DApps budovať tie najlepšie možné varianty na webe. Oznámenie a súhlas spoločnosti Brave o podpore peňaženky Solany vo všetkých verziách je dôležitým krokom pre ďalších používateľov spoločnosti Solana.”

Solana je blockchain určený na prepájanie aplikácií a decentralizovaných protokolov financovania. Táto sieť je známa pre svoju vysokú rýchlosť a výhodné transakčné poplatky. Veľa známych projektov a spoločností využíva tento blockchain. Patrí k nim kryptoburza FTX, hudobná streamingová platforma Audio, USD token (USDC) a vysokofrekvenčná obchodná firma Alameda.

Solana sa taktiež podieľa na novej metaverzovej video hre Star Atlas, ktorú sme pre vás podrobne opísali. Solana (SOL) je dlhodobo v TOP 5 kryptomien. Keď sa pozrieme na jej sľubnú budúcnosť, vyzerá to tak, že si toto miesto dlho udrží. Cena tokenu SOL sa momentálne pohybuje okolo 240 dolárov.

Čítaj ďalej: Instagram a Meta (Facebook), baľte si kufre: Sociálne siete na Webe 3.0 bude ovládať Solana!