BTC bude čeliť predajnej stene
BTC bude čeliť predajnej stene. Zdroj: Shutterstock.com/Orpheus FX

BTC po prerazení krátkodobého maxima prekonáva aj ATH a dostáva sa do zóny objavovania cien. Toto prerazenie bolo dlho očakávané a všetci sa zhodujú na názore, že Bitcoin do konca roka dosiahne 6-cifernú sumu.

Filbfilb, spoluzakladateľ a analytik obchodnej platformy Decentrader, stavia na existujúcich býčích presvedčeniach. Poznamenal, že Bitcoin teraz bude čeliť veľkej predajnej stene na burze Bitfinex okolo 70 000 USD v kontraste s nedávnou akumuláciou veľrýb. Ak cena prelomí, pôjde o ďalší potenciál rastu. Predpovede analytika PlaB vo výške až 98 000 USD do konca mesiaca sa zároveň vracajú na stôl.

Rok 2021 v porovnaní s rokmi 2013 a 2017 zostáva pomerne skromný ak berieme do úvahy zisky, ktoré nasledovali po dvoch predchádzajúcich halvingoch.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Inštitucionálny dopyt po BTC neklesá

Inštitucionálny dopyt po BTC dokonca ani na historických maximách nevykazuje žiadne známky poklesu pred možným spustením ETF BTC v USA.

BTC verzus zlato. Zdroj: Woobull
BTC verzus zlato. Zdroj: Woobull

Uprostred inflačného prostredia sa príťažlivosť Bitcoinu k zlatu a hedžovým fondom cez noc posilnila – jeho trhová kapitalizácia dosiahla 10,7 % zlata.

Pokiaľ ide o udržateľnosť súčasného nárastu, sadzby financovania na burzách sú vysoké, ale v čase písania tohto článku nie sú neudržateľné, pričom sadzby na burze Binance sú v skutočnosti nižšie ako v pondelok.

Miera financovania BTC. Zdroj: Coinglass
Miera financovania BTC. Zdroj: Coinglass

Mohlo by ťa zaujímať – ADA čoskoro ukončí korekciu – čaká nás pumpa na nové ATH?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre