Kryptomeny, ktoré môžu predbehnúť Bitcoin.
Kryptomeny, ktoré môžu predbehnúť Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/loveyousomuch

Ako sa vyjadril Roger Ver, Bitcoin nemusí mať najvyššiu trhovú kapitalizáciu medzi kryptomenami navždy. Dokonca tento zakladateľ kryptomeny Bitcoin Cash verí, že už na konci tohto roku niektorá kryptomena Bitcoin predbehne. V tomto článku sme rozobrali 3 menej pravdepodobné kryptomeny, ktorým by sa to mohlo podariť. Teraz sa však pozrieme na iné 3 kryptomeny, ktorých šanca na predbehnutie Bitcoinu je oveľa vyššia.

Ethereum

Najväčšie šance na prekonanie Bitcoinu má pochopiteľne práve druhá najväčšia kryptomena na trhu- Ethereum. K takzvanému flippeningu (čas, kedy Ethereum alebo niektorý iný altcoin prekoná Bitcoin) môže prísť už tento rok. Táto platforma, ktorá patrí medzi najznámejšie kryptomeny celkovo, má ku dnešnému dňu takmer 2,5x nižšiu celkovú kapitalizáciu ako Bitcoin.

Táto kryptomena, ktorá slúži na vytváranie smart kontraktov, je využívaná najmä ako platforma na vytváranie nových kryptomien a tokenov. A práve táto vlastnosť, ktorej veľa ľudí neprikladá takú váhu akú si zaslúži, môže znamenať, že Ethereum má nepochybne najväčšiu šancu dobehnúť, možno až predbehnúť Bitcoin.

Litecoin

Jeden z najobľúbenejších a najvydarenejších forkov Bitcoinu, Litecoin, patrí dlhodobo do TOP 10, pričom iba nedávno ho EOS vytlačil z TOP 5. Aj napriek tomu, že sa Litecoinu možno aktuálne nedarí, to neznamená, že nemá pred sebou svetlú budúcnosť. Už minulý rok sa niekoľko užívateľov Bitcoinu obrátilo práve na Litecoin najmä kvôli rýchlosti jeho transakcií a nízkym poplatkom.

Rovnako však treba poznamenať, že ak hovoríme o Bitcoine ako digitálnom zlate, tak Litecoin by sa dal považovať za digitálne striebro. Či by sa digitálnemu striebru podarilo prekonať digitálne zlato je nejasné, avšak Litecoin je medzi nami veľmi dlhú dobu a určite sa nikam nechystá. Jeho nízka cena (v porovnaní s Bitcoinom) z neho robí oveľa priaznivejšiu alternatívu pre nováčikov, čo by mu mohlo pomôcť oveľa viac.

Ripple

Jedna z najneobľúbenejších kryptomien, ktorá sa však stále drží veľmi vysoko. Celkovú trhovú kapitalizáciu má aktuálne tretiu najvyššiu, no Ripple má na viac. Teda, bankári by chceli aby mal Ripple na viac. Je totiž známe, že Ripple nie je ani zďaleka tak decentralizovaný ako ostatné kryptomeny.

Veľa ľuďom v kryptosvete sa Ripple nepáči hlavne kvôli svojmu extrémnemu prepojeniu na banky. To je pochopiteľné, keďže kryptomeny z veľkej časti vznikli ako reakcia na krízu, ktorá bola vo veľkom zmysle zapríčinená práve bankami. Na druhú stranu treba povedať, že či sa to týmto ľuďom páči alebo nie, banky majú veľkú moc. Či však majú až takú veľkú moc aby vystrelili Ripple na prvú pozíciu v trhovej kapitalizácii sa nedá predpovedať. Treba však poznamenať, že pred Ethereum sa pred pár mesiacmi dostalo a medzi kryptonadšencami to spôsobilo vlnu negatívnych reakcií.

Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Záver

Všetkým je jasné, že ktorákoľvek z týchto kryptomien má na to, aby raz Bitcoin ohrozila na tróne. Ethereum sa už o to snaží istú dobu, avšak dominancia Bitcoinu je stále obrovská. Niet sa čomu čudovať, veď väčšina kryptomenových párov je práve voči Bitcoinu.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Naše najnovšie video: 

Zdroj:
seearticle.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance