Blockchain bude slúžiť na humanitárnu pomoc.
Blockchain bude slúžiť na humanitárnu pomoc. Zdroj: shutterstock.com/LeoWolfert

Bankári, úradníci, politici ale aj poprední investori sa často krát nevyjadrujú pozitívne na adresu kryptomien. Niet sa čomu čudovať, veď niektorým z nich kryptomeny priamo ohrozujú ich prácu, financie alebo všetko, čomu veria. Na druhej strane väčšina z nich, ktorá sa vyjadrí aj ku kryptomenám aj ku blockchain technológií uzná, že má čo-to do seba. A spolupráca medzi spoločnosťou IBM a organizáciu Global Citizen by mala využiť práve blockchain na dobrú vec.

Challenge Accepted

Technologická spoločnosť IBM a hnutie proti chudobe Global Citizen spojili svoje sily, aby spoločne pomohli dobrej veci. Projekt “Challenge Accepted” sa bude snažiť vylepšiť životy extrémne chudobných ľudí rovnako, ako ľudí žijúci v rizikových oblastiach. Táto výzva bude najmä pre vývojárov po celom svete a je pomerne jednoducho zadefinovaná: zrevolucionizovať spôsob, akým sa darujú finančné prostriedky na humanitárne potreby a to iba pomocou blockchainu.

Vývojári budú za svoje činy aj odmeňovaní. V prípade, že sa im počas svojej práce podarí splniť podmienky, prostredníctvom istých krokov získajú body, ktoré budú môcť využiť napríklad na spojenie s expertmi z IBM.

Spojenie Global Citizen a IBM

Jeden zo spoluzakladateľov Global Citizen, Simon Moss, sa na svojom blogu ešte v piatok vyjadril, že si myslí, že blockchain má potenciál na to, aby zmenil formu humanitárnej pomoci ako ju poznáme dnes. Nemusí ísť pri tom iba o finančnú pomoc. Blockchain môže pomôcť napríklad organizáciám s transparentnosťou pri preukázaní toho, kam boli ich produkty a suroviny poslané.

„Blockchain nám môže pomôcť nielen s transparentnosťou toho, kto prostriedky daruje, ale aj rovnako preukázať ako peniaze prúdia cez našu organizáciu. Bude sa dať sledovať všetko, od zakúpenia galónu vody až po moment, kedy bude odovzdaná na miesto, kam smerovala.“

Kathryn Harrison, ktorá je v popredí vývoja produktov a inovácií pre IBM Blockchain platrofmu sa vyjadrila, že táto spolupráca vyústila ako dôsledok rozhovorov, ktoré sa diali takmer od začiatku roka. Rovnako si myslí, že blockchain má schopnosť pomôcť v rôznych sociálne orientovaných odvetviach.

Harrison bola takisto jednou z hlavných postáv pri vytváraní tejto výzvy, ktorá sa koná od 15.mája 2018 až do 14.júla 2018. Sama sa neskôr vyjadrila:

„Aktuálne sa zaoberáme rôznymi odvetviami ako napríklad mikro financovanie, šetrenie energie, bezpečnosť jedla a podobne. Táto výzva má slúžiť ako ďalšia príležitosť pre vývojárov prostredníctvom ktorej budú môcť využiť svoje skúsenosti na dobrú vec.“

Na konci výzvy bude vybratých 5 víťazov, ktorí budú môcť potencionálne pokračovať vo svojich projektoch už aj s plnou podporou IBM. Rovnako budú tieto projekty pridané na IBM Blockchain platformu.

Záver

Pri správnom prístupe a nápadoch vie blockchain naozaj pomôcť takmer v každej sfére. Je veľmi pravdepodobné, že čím ďalej, tým viac sa bude blockchain používať v nových sektoroch, kde môže priniesť zmenu a zlepšenie. Veď kryptomeny samotné už istú dobu slúžia ako forma darov prostredníctvom ktorých sa v Afrike pomáha napríklad s prístupom ku pitnej vode alebo pri prevádzke elektriky v školách.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Video nabité informáciami z dielne kryptomagazínu je tu. Pokiaľ sa vám bude páčiť, nezabudnite na odber nášho YouTube kanálu.

Zdroj:
coindesk.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance