Kryptomeny, ktoré môžu predbehnúť Bitcoin (časť 1.)
Kryptomeny, ktoré môžu predbehnúť Bitcoin (časť 1.) Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Bitcoin bude kráľom medzi kryptomenami navždy. O tom niet pochýb. Či už bude  na 1.mieste v trhovej kapitalizácií, na 10. mieste alebo 354., je úplne jedno. Bitcoin tu bol totiž prvý a bez neho by kryptosvet vo forme, v akej ho poznáme, pravdepodobne neexistoval. Je však možné, aby niektorá kryptomena Bitcoin predbehla? Ak áno, ktorá by to mohla byť? Nasledujúci článok vám skúsi predstaviť iba niektoré kryptomeny, ktoré majú potenciál na to, aby Bitcoin predbehli.

Monero

Veľmi známa kryptomena najmä kvôli svojím anonymným vlastnostiam. Založené na súkromí, Monero patrí medzi úplne prvú generáciu anonymných kryptomien. Práve tieto vlastnosti mu dávajú obrovskú silu a stoja za faktom, že Monero sa už dlhodobo pohybuje v TOP 15 v trhovej kapitalizácií na coinmarketcap.

V momente, keď budú ľudia viac sústredení na svoje súkromie, najmä vo finančnom prostredí, Monero by sa mohlo dostať na výslnie. Nepochybne bude mať veľa silných konkurentov, avšak, práve Monero má najlepšiu pozíciu v tom, aby sa dokázalo prebojovať až na 1. miesto v celkovej trhovej kapitalizácií.

Zcash

Ďalšia anonymná kryptomena (Čo vám to napovedá?), ktorá môže seriózne ohroziť nie len Monero, ale aj Bitcoin samotný. Princíp by mal byť pritom rovnaký, ako pri Monere- zvýšenie súkromia vo finančnom sektore. Zcash má však oproti Moneru jednu výhodu a tou je, že aktuálne je jeho ťažba jedna z najprofitabilnejších zo všetkých. To by mohlo byť hlavným dôvodom, aby sa Zcash dostal naozaj veľmi vysoko.

Digital Note

Môže na prvý pohľad pôsobiť pomerne prekvapivo, kedže je Digital Note pre väčšinu ľudí neznámy. Má však isté vlastnosti, ktoré ho môžu odlišovať od ostatných. Táto mena môže byť ťažená prostredníctvom obyčajného počítačového vybavenia. Takže netreba kupovať žiadne špecialné, drahé mineri. Táto kryptomena vypláca úrok, ktorý sa hýbe medzi 0,5 % až 1 % držiteľom danej meny. Rovnako je výhodou tejto meny, že je pomerne neznáma, a tak má obrovský potenciál k rastu.

Záver

To, či sa Bitcoinu podarí udržať si trón alebo nie, nikto nemôže vedieť. Aj keď nedávno sa napríklad Roger Ver vyjadril, že neverí, že sa Bitcoin udrží na čele kryptomien ani len do konca roku 2018. Všetci však vieme, prečo by práve hlavný predstaviteľ Bitcoin Cashu mal takýto názor. V našom druhom článku na túto tému vám sprostredkujeme kryptomeny, ktoré by sa mohli dostať v trhovej kapitalizácií nad Bitcoin. Tie však už takým prekvapením pravdepodobne nebudú.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Naše najnovšie video:

Zdroj:
seearticle.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance