Roger Ver: Bitcoin stratí dominantnú pozíciu, čoskoro bude prekonaný

Novinky Bitcoin stratí dominantnú pozíciu, čoskoro bude prekonaný.
Bitcoin stratí dominantnú pozíciu, čoskoro bude prekonaný. Zdroj: shutterstock.com/VladimirKazakov
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin čoskoro stratí svoju dominantnú pozíciu ako najhodnotnejšia kryptomena na svete, tvrdí jeden z obhajcov digitálnej meny, Roger Ver.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu

Ktorá kryptomena prekoná Bitcoin?

Roger Ver, ktorého angažovanosť vo svete kryptomien už od roku 2011 mu získala prezývku  „Bitcoin Jesus”, je presvedčený, že technologicky vyspelejšie kryptomeny, akou je napríklad Ethereum a Bitcoin Cash, zaznamenajú v následujúcich mesiacoch a rokoch obrovské zisky.

Mohlo by vás zaujímať: Všetko o kryptomene Ethereum

Výrazný nárast ich hodnoty bude pravdepodobne korelovať s miernejšími ziskami pre Bitcoin, podľa Vera, čo povedie k tomu, čo analytici označujú ako „The Flippening” – moment, kedy Bitcoin už nebude kryptomenou s najväčšou trhovou kapitalizáciou.

Písali sme: The Flippening: BTC vs. BCH

„Vidím, že sa to už deje a ja verím, že je to nevyhnutné,”

povedal Ver v rozhovore pre The Independent.

„Kryptomena Ethereum by mohla do konca roka predstihnúť Bitcoin a Bitcoin Cash by mohol to isté stihnúť ešte pred rokom 2020.”

Problémy Bitcoinu, kryptomeny 1.0…

Ver taktiež spomenul problémy s Bitcoinom, ktorý bojuje s pomalými transakčnými časmi a vysokými poplatkami v momente zvýšenia jeho popularity. Od vzniku Bitcoinu v roku 2009 bolo už vytvorených viac než 1 500 ďalších kryptomien, ktoré sa snažia tieto nedostatky napraviť.

… a nárast hodnoty Etherea a Bitcoin Cash

Za posledných dvanásť mesiacov sa cena BTC zvýšila z približne 1 700 USD na 9 360 USD – čo predstavuje nárast o 450 percent. V rovnakom časovom horizonte zaznamenala kryptomena Ethereum nárast o takmer 1 000 percent, a BCH sa v auguste minulého roka obchodoval za približne 500 USD, zatiaľ čo dnes je to okolo 1 655 USD.

Záver

Iní experti v oblasti kryptomien tvrdia, že Bitcoin je príliš dobre zavedený, aby stratil svoju pozíciu ako najhodnotnejšia kryptomena na svete. Čo myslíte vy? Porazí čoskoro Bitcoin iná kryptomena? A prípadne aká?

Naše najnovšie video:

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
independent.co.uk

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.