Krach Signature Bank nemá nič spoločné s kryptomenami

Novinky Signature bank nemá nič spoločné s kryptomenami
Signature bank nemá nič spoločné s kryptomenami. Zdroj: shutterstock.com/July Ko/Velishchuk Yevhen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nedávny krach amerických bánk je často spájaný s kryptomenovým trhom, no nie všetko je také, ako sa na prvé počutie zdá. Podľa správy News Bitcoin, zatvorenie Signature bank nemalo nič spoločné s kryptomenami.

Podľa Ministerstva finančných služieb štátu New York, banka ukončila svoje pôsobenie kvôli neschopnosti podnikať zdravým spôsobom.

Expozícia Signature Bank v kryptomenách

Mnohí spochybňujú, že by krach banky mal niečo spoločné s kryptomenami a existuje pomerne veľké percento ľudí, ktorí si myslia opak. Ešte v septembri 2022 totiž mala Signature Bank až 25 % vkladov v kryptomenách, no v decembri uviedla, že plánuje zníženie expozície o 8 miliárd dolárov.

O krachu Signature Bank vás pravidelne informujeme, keďže vklady jej klientov predstavovali až 88,6 miliardy dolárov a určite sa nejednalo o malú banku. V priebehu niekoľkých dní ukončila svoje pôsobenie aj banka Silvergate a Silicon Valley Bank.

Signature bank ukončila činnosť

Signature Bank ukončila činnosť. Zdroj: shutterstock.com/rafapress

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Obavy z recesie narastajú

Podľa najnovšej správy sa svetové vlády obávajú toho najhoršieho. Medzinárodný menový fond (MMF) pred súčasným stavom varoval aj skupinu G20. Tu ale zlé správy nekončia, keďže najnovšie sa zdá, že má problémy aj Credit Suisse, o čom sme vás informovali v článku Významná európska banka ohlasuje problémy.

Viacerí ekonómovia sa zhodujú v tom, že už teraz sme svedkami recesie a momentálne môžeme vidieť prvé skrachované banky. Európa je vďaka globalizácii priamo ovplyvňovaná dianím v USA a preto by s týmto rizikom mali počítať aj európske banky.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Už v októbri 2022 sme vám priniesli varovanie, že Credit Suisse a Deutche Bank čelili nepriaznivému hodnoteniu. Ich úroveň poistenia úverového zlyhania (CDS), sa približovala k hodnotám, ktoré boli naposledy zaznamenané v roku 2008. Uplynulo už 14 rokov, odkedy banka Lehman Brothers vyhlásila bankrot a posledný týždeň nasvedčuje tomu, že ide o najväčšiu ranu pre bankový sektor od tejto udalosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Najväčšie bankové kolapsy histórie

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.