Buterin sa vyjadril k záchrane projektu Terra
Buterin sa vyjadril k záchrane projektu Terra. Zdroj: Shutterstock, Dmitriy NDM

Kryptomenový svet zažil jeden z najväčších a najkontroverznejších pádov vo svojej histórii. Projekt Terra spadol na úplné dno. Tentokrát sa k celej situácii vyjadril aj zakladateľ Etherea Vitalik Buterin.

Buterin v tom má jasno

Zakladateľ ETH vyzval predstaviteľov blockchainu Terra, aby konečne začali chrániť menších hodlerov a nie veľryby. V prípade akýchkoľvek náhradných plánov by mali prioritne odškodniť ľudí, ktorí sa nechali zlákať na vysoké výnosy, a nakoniec o všetko prišli.

Investori sa stále spamätávajú z obrovských strát, no komunita sa snaží reagovať a hľadať riešenia, ako sa z týchto problémov čo najskôr dostať.

V prvom rade sa musí urýchlene stabilizovať viazanosť UST. Je potrebné vyplatiť všetky počiatočné vklady menším hodlerom UST, aby sa tak aspoň mierne zlepšila nálada a morálka. Neskôr by mali prísť na rad veritelia a väčší investori. Takto znie predbežný plán, ktorý zatiaľ nemá úplne konkrétne smerovanie. Jedno je však isté, a to je cena. Odhaduje sa, že vyplatenie investorov bude stáť 1 až 1,5 miliardy USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: inflácia na Slovensku opäť narástla!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Buterin je tejto myšlienke naklonený. Podľa neho treba jednoznačne zachrániť najprv malých hodlerov. A čo veľryby? Podľa Vitalika by sa mali vyrovnať so stratou:

Koordinovaný súcit a pomoc pre priemerného drobného hodlera UST, ktorému vplyvný človek povedal niečo hlúpe o 20 % úrokových sadzbách na americký dolár. Je to však každého osobná zodpovednosť.

Buterin zdôraznil, že finančné krytie, ako napríklad poistenie finančných vkladov, by mohli byť za týchto okolností užitočné.

Nachádzame sa vo fáze, keď nie je vôbec jasné, kam bude projekt smerovať a či sa ho vôbec podarí zachrániť. Buterinov návrh sa podľa najnovších informácií ešte mierne aktualizoval. Zvažuje sa totiž vyplatenie všetkých hodlerov až do výšky 50 000 USD na peňaženku.

Čítaj ďalej: Dan Gambardello: „Cardano je najspoľahlivejším, najbezpečnejším a najškálovateľnejším blockchainom“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance