G7 plánuje krypto regulácie kvôli krachu UST
G7 plánuje krypto regulácie kvôli krachu UST. Zdroj: Shutteratock.com/Alexey Struyskiy

Francois Villeroy de Galhau agentúre Reuters povedal o nadchádzajúcich diskusiách o regulácii kryptomien v krajinách G7. Nedávne dramatické udalosti spojené s krachom UST a LUNA zdôraznili smrteľnú dôležitosť regulácie v oblasti Webu 3.0.

Stretnutie G7, na ktorom sa bude diskutovať o regulácii v kryptomenách

Podľa článku agentúry Reuters šéf francúzskej centrálnej banky odhalil, že regulácia kryptomien bude v centre pozornosti na nadchádzajúcom stretnutí G7 v Nemecku.

Villeroy de Galhau zdôraznil, že táto téma bola pridaná do programu počas chaosu na trhoch s kryptomenami spôsobeným krachom stablecoinu UST a kryptomeny LUNA:

To, čo sa stalo v nedávnej minulosti, je signálom pre naliehavú potrebu globálnej regulácie.

Toto vyhlásenie urobil de Galhau dňa 17. mája 2022 počas prebiehajúcej globálnej konferencie o rozvíjajúcich sa trhoch v Paríži.

Finanční šéfovia G7 začali pravidelne diskutovať o regulácii kryptomien od 4. štvrťroka 2020. Vo veľkej miere diskutovali o vyhliadkach CBDC a stablecoinov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktoré aktívum spadlo najviac – zlato, akcie alebo Bitcoin? Oplatí sa držať hotovosť?

Krach UST môže viesť k novým obmedzeniam

Defixácia UST voči doláru a následný kolaps Terry (LUNA) vyústili do mnohomiliardových likvidácií a „krviprelievania“ trhu.

Ministerka financií USA Janet Yellenová zdôraznila, že táto dráma zosilnila naliehavú potrebu nového regulačného rámca pre kryptomeny a stablecoiny.

Mohlo by ťa zaujímať: Analytik, ktorý varoval pred korekciou v 2021, predpovedá dno BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance