Má Tether nekalé úmysly?
Má Tether nekalé úmysly? Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Snaží sa spoločnosť Tether opäť zatajovať dôležité informácie o svojich rezervách? Portál Crypto Whale totižto prišiel s veľmi zaujímavým zistením priamo z amerického súdu. O čo ide tentokrát?

Tether s nekalými úmyslami?

Americký najvyšší súd v New Yorku vraj zamietol žiadosť spoločnosti Tether o utajenie záznamov o rezervách pred verejnosťou. Súd to, samozrejme, zmietol zo stola. V čom je ich zámer a prečo to spoločnosť Tether vlastne robí?

Ešte vo februári pritom právny tím eminenta stablecoinu Tether a jeho materskej spoločnosti iFinex vrátili úder CoinDesku za vstup do súdneho sporu.

Predmetné záznamy zahŕňajú prísne strážené, neverejné interné záznamy spoločnosti Bitfinex a Tether, ktoré boli vypracované za cenu značných nákladov a ktoré jej konkurenti nemohli získať inak ako prostredníctvom tejto žiadosti.

Spoločnosť je aktuálne stále najväčším emitentom stablecoinov na kryptomenovom trhu. Má v obehu tokeny USDT za viac ako 74 miliárd USD. Ide o takmer polovicu všetkých transakcií voči Bitcoinu na centralizovaných burzách.

Prečítaj si tiež: 10 dôvodov, prečo je Binance P2P jeden z najlepších spôsobov obchodovania s kryptomenami

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pred približne rokom spoločnosť Tether zaplatila 18,5 milióna USD za svoju úlohu v snahe spoločnosti Bitfinex zakryť dieru vo financiách svojho spracovateľa platieb, spoločnosti Crypto Capital Corp. vo výške 850 miliónov USD.

Stanovisko generálnej prokuratúry v New Yorku

Bezohľadne a nezákonne zakryli obrovské finančné straty, aby udržali svoju schému v chode a ochránili svoje zisky.

Tether a Bitfinex musia raz za štvrťrok zverejňovať informácie o svojom majetku. Po tom ako to urobili tento krok, ozvala sa spoločnosť CoinDesk, ktorá požiadala o zverejnenie rezerv na základe zákona „FOIL“. V auguste však spoločnosť Tether podala na úrad v New Yorku žalobu. Tvrdí, že zverejnenie jej finančného výkazu by posunulo konkurenčné podmienky v neprospech spoločnosti Tether.

V urovnaní sa špecifikovalo, ktoré informácie by mali byť zverejnené (napríklad rozpis rezerv spoločnosti Tether podľa kategórií) a ktoré by mali byť zverejnené súkromne pre NYAG (napríklad konkrétne údaje o investíciách). Súkromné aspekty sú tie, ktoré by žiadny podnik nezverejnil, aby ich mohla využiť konkurencia.

Spoločnosť Tether a iFinex chceli týmto krokom jednoducho zabrániť komukoľvek pri zverejňovaní ich rezerv. To je dosť pochybný a zrejme aj nezákonný krok.

USDT sa už viackrát dostal do pochybných situácií, ktoré stoja za zamyslenie. Zdá sa, že problémy stále pretrvávajú. Uvidíme, čo ukáže budúcnosť. Treba byť však obozretný. Aktuálne sú na trhu stablecoiny, ktoré v minulosti žiadne podobné problémy nemali. Za zmienku stojí stabilný coin BUSD od burzy Binance či USDC spoločnosti Circle.

Čítaj ďalej: Podpor slovenských a českých NFT tvorcov na trhovisku Binance!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance