IOTA stratila 12% – dôvodom je ukončenie spolupráce so Sirin Labs

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena IOTA stratila za posledné dni až 12% zo svojej hodnoty. Dôvodom je ukončenie spolupráce zo strany Sirin Labs, technologickej spoločnosti, ktorá stojí za vývojom blockchain smartfónu. Tá sa rozhodla prejsť na konkurenčný blockchain – Ethereum.

IOTA poklesla na cenu z novembra 2017

Nedávno sme vás informovali o spolupráci Charlieho Lee na vývoji blockchain smartfónu HTC. Konkurenčný Foxconn a Sirin Labs, ktorí predstavili svoje riešenie pre prepojenie blockchainu a mobilných telefónov už v apríli tohto roku, začali svoju spoluprácu prvotne s IOTA.

Teraz však v Sirin Labs zmenili svoj názor a rozhodili sa pokračovať vo vývoji na Ethereum blockchaine. Táto správa vyvolala na cenu IOTY značný tlak, čo sa krátko po jej vydaní premietlo do 12% poklesu na hodnote tejto kryptomeny. Dostala sa tak na úroveň, za ktorú sa naposledy obchodovala koncom novembra minulého roku.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

Ethereum ako dočasné riešenie

Moshe Hogeg, generálny riaditeľ spoločnosti Sirin Labs, sa ešte minulý týždeň vyjadril, že jeho technologická spoločnosť už nespolupracuje s IOTA, nakoľko sa rozhodla “ísť inou cestou”.

“Finney bude spracovávať transakcie prostredníctvom série kompletných uzlov hosťovaných v spoločnosti Sirin Labs.”

Ethereum je však len dočasné riešenie, keďže Sirin Labs sa spolieha na tretiu generáciu technológie blockchain, na ktorej by jej zariadenia mali postupne fungovať. Ich uvedenie na trh sa očakáva už v novembri tohto roku.

Rozhodnutie Sirin Labs je pre mnohých prekvapením, no ich krok je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený nedostatkom „zrelosti” projektu IOTA.

Smartfón Finney bude vybavený procesorom Qualcomm® Snapdragon ™ 845, čo je momentálne najlepší typ, ktorý je dostupný na trhu. Majitelia tohto zariadenia budú mať k dispozícii 128 GB úložného priestoru, ktorý bude možné rozšíriť až na 2TB.

Inžinieri prišli aj so zaujímavým riešením duálnej obrazovky. Tá umožní prístup do cold wallet, pričom je separátne chránená firewallom. Smartfón bude fungovať na operačnom systéme SIRIN LABS s otvoreným zdrojovým kódom SIRIN OS ™. Odhadovaná cena tohto zariadenia je na úrovni 999 dolárov.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

O tom, že Sirin Labs to so svojim blockchain smartfónom Finney mysli vážne sa môžete presvedčiť aj vo videu nižšie. Ide o zábery z natáčania pripravovanej reklamy na vyššie spomenutý smartfón, kde si v hlavnej úlohe zahral hviezdny útočník FC Barcelona, Leo Mesi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=Fd8cKXNeRcA

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptovest.com
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.