Odhalenie IOTA Qubic – platforma pre využitie neaktívnej výpočtovej kapacity?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O plánovanom odhalení utajovaného projektu IOTA Qubic sme písali už včera. Dnes teda došlo k dlho očakávanému odhaleniu tajného projektu – a zdá sa, že trhy reagujú prekvapivo presne opačne, ako sa čakalo – poklesom. 

Disclaimer: Článok bol napísaný laikom (t.j. nie programátorom) na základe verejne dostupných informácií.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad do sveta kryptomien na trading11.com.

Čo teda je Qubic?

Podľa vyjadrenia na Twitteri a tiež podľa informácií z čerstvo spustenej webovej stránky je Qubic platforma, vďaka ktorej bude možné využívať neaktívnu výpočtovú kapacitu naprieč sieťou v rámci tzv. IOTA „svetového superpočítača”.

A čo Qubic nie je?

Podľa vyjadrenia na webových stránkach projektu, Qubic nie je nový token alebo coin a nebude žiadne Qubic ICO alebo airdrop.

A to je všetko?

To je dlhodobý zámer, podľa webových stránok projektu. Stránky uvádzajú ešte ďalšie vysvetlenie: Qubic je protokol, ktorý špecifikuje riešenie IOTA pre výpočty založené na kvóre, vrátane konštruktov ako sú tzv. oracle stroje, outsourcované výpočty a smart kontrakty.

Alebo ešte: Qubic je spôsob, ako bezpečne komunikovať s vonkajším svetom v zabezpečenom prostredí a tiež je to silná, distribuovaná výpočtová fog-platforma pre tvorbu komplexných aplikácií pre IoT.

Inovácia je v novom type smart kontraktov, ktoré budú vyberať mikro platby v reálnom čase a v systéme odmien, ktorý má motivovať účastníkov k poctivej účasti v Tangle.

A čo na to trhy?

Vyzerá to, že trhy očakávali niečo iné, možno ICO alebo airdrop. Cena kryptomeny MIOTA sa totiž nečakane po niekoľkých dňoch prudkého rastu prepadla do červených čísiel a to naviac v dobe, kedy väčšina ostatných kryptomien vykazuje rast (v dobe písania článku, 3. 6. 18.50).

coinmarketcap.com

Záver

Na prepade cien sa možno podieľal čiastočne fakt, že stránka bola chvíľu pod náporom záujemcov o informácie nefunkčná. Uvidíme, či sa vývojárskemu tímu podarí lepšie vysvetliť, prečo by mal byť koncept Qubic tak prevratný a či cena v nasledujúcich dňoch opäť porastie.

Čo si myslíte vy, pôjde cena MIOTA opäť hore, alebo ste z odhalenia skôr sklamaní?

Naše posledné video: 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.