HTC a Charlie Lee spájajú sily – čaká nás prvý Litecoin smartfón?

BITmarkets BITmarkets

Vedúca osobnosť kryptomeny Litecoin (LTC), Charlie Lee, oznámil, že bude spolupracovať s taiwanskou spoločnosťou HTC, ktorá má už čoskoro predstaviť smartfón kompatibilný s technológiou blockchain.

Cold wallet a Lightning Network

Obe strany potvrdili vzájomnú spoluprácu prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Ak všetko prebehne podľa plánu, prvý blockchain smartfón by mal byť uvedený na trh spoločnosťou HTC v treťom kvartály tohto roku. Okrem spomínanej kompatibility s technológiou blockchain sľubuje výrobca aj podporu Lightning Network a integráciu cold wallet v každom zariadení.

Prvotná zmienka o novom type telefónu prišla od HTC už v máji tohto roku. Hlavnou víziou spoločnosti bolo zameranie sa na decentralizované aplikácie a bezpečnosť. Aj keď v prvotných správach sa predstavenstvo HTC vyjadrilo, že smartfón bude primárne zameraný len na dve najsilnejšie kryptomeny (BTC a ETH), spolupráca s Charliem je jasným dôkazom, že do tejto skupiny sa zaradil aj Litecoin. Výrobcovia si však nechávajú priestor aj pre implementáciu ďalších kryptomien.

Mohlo by vás zaujímať: Charlie Lee: Litecoin môže čoskoro prekonať svoje all time high 400$

Phil Chen z HTC na margo novinky uviedol:

“Prostredníctvom nášho nového smartfónu Exodus chceme podporovať základné protokoly ako Bitcoin, Lightning Network, Ethereum, Dfinity (decentralizované cloudové riešenie) a ďalšie. Radi by sme podporili celý ekosystém blockchainu a zároveň ponúkli koncovým spotrebiteľom nové možnosti, ktoré prinášajú decentralizované aplikácie.”

Konkurencia už predstavila prototyp

Taiwanský technologický gigant HTC však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá podobnými myšlienkami. Konkurenčný Foxconn v spolupráci s firmou Sirin Labs už v apríli tohto roku predstavil prvý prototyp smartfónu kompatibilného s blockchainom. Finney, ako znie pracovné pomenovanie tohto telefónu, bude bežať na operačnom systéme Sirin OS, ktorý vychádza z Android 8.1 Oreo.

Zariadenie bude disponovať viacvrstvovými bezpečnostnými systémami, integrovanou cold wallet a prístupom na sťahovanie DApps (decentralizované aplikácie).  Zaujímavosťou je samostatná obrazovka určená na potvrdzovanie transakcií s kryptomenami. Tá umožňuje prístup do cold wallet pričom je separátne chránená firewallom.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Odhadovaná cena Finney je predbežne určená na 999 dolárov, pričom výrobca tvrdí, že zaevidoval už viac ako 25 tisíc predobjednávok. Predpokladané uvedenie na trh je naplánované na október 2018, pričom vedenie spoločnosti očakáva, že ešte počas tohto roku predá viac ako 100 tisíc zariadení.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptodaily.co.uk
sludgefeed.com
ethereumworldnews.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.