iota - global

Mnohí z nás očakávali, že trh cez tento víkend postihne korekcia po raketovom náraste Bitcoinu. Dobrou správou je, že trh zostal nad hranicou 300 miliárd dolárov. Ešte lepšou správou je, že Bitcoin si udržal svoju trading hodnotu nad 8000 dolárov. Altcoiny sa taktiež nachádzajú prevažne v zelených číslach, ale ako býva zvykom, jeden altcoin vždy dominuje. Za posledné dni je to IOTA.

V skratke čo je IOTA

Je to jedna z mála kryptomien, ktorá nemá blockchain. Namiesto toho potvrdzuje transakcie v sieti prostredníctvom Tangle. Myšlienka Tangle je nasledujúca: transakcia, ktorá bola vyslaná do siete zariadením IoT, sa potvrdí až po tom, čo zariadenie overí a potvrdí dve náhodné transakcie, ktoré boli vysielané do siete skôr. Každá transakcia musí teda uskutočniť potrebný počet overení, aby ona samotná mohla byť potvrdená. Celý proces prebieha takmer okamžite.

Viac informácií sa dozviete tu.

Nárast ceny

IOTA s 24 hodinovým nárastom o 18 % a týždenným nárastom o 56 % je stále na vlne nákupného tlaku. IOTA klesala pod dolár viackrát za niekoľko týždňov, a to bol výborný čas na nákup.

Najväčší objem obchodovania zaznamenáva Bitfinex, a to až 33,85 %. Za Bitfinexom nasleduje zmenáreň Binance s objemom 31 %. Celkový objem obchodu stúpol za posledných 24 hodín zo 61 miliónov dolárov na 111 miliónov dolárov. Momentálne sa nachádza na 9. mieste celkového marketu so 4,5 miliardami dolárov. All time high sme mohli vidieť 6.12.2017, a to 6,37 dolárov (43000 satoshis).

Momentálne sa market stále spamätáva z krvavých dní a v súčasnosti dosahuje 333 miliárd dolárov. No aby sme mohli tento náznak považovať za skutočné oživenie trhu, musíme ísť vyššie než 355 miliárd dolárov. Ďalšie altcoiny so silným nárastom v Ázii sú Nem, Ontology a Siacoin.

Pozitívne udalosti

IOTA má pred sebou tento mesiac ešte veľa pozitívnych udalostí, ktoré dokážu pohnúť s cenou, ako napr.:

Huawei Conference – 18.4.2018

Fujitsu Conference – 23.4.2018

Zalistovanie na Cobinhood – 30.4.2018

Záver

Ako píšem tento článok, čísla sa stále menia, a to v prospech tých, ktorí nakúpili IOTU za skvelú výpredajovú cenu. Nikdy nie je neskoro naskočiť na túto vlnu a nasledujúce udalosti ju posunú oveľa vyššie. Aktuálna cena sa pohybuje okolo 1,63 dolárov, čo je ešte stále málo na tak ambiciózny a úžasný projekt.

Kontakty

Oficiálny web: https://iota.org/

Facebook: https://www.facebook.com/iotacoin/

Twitter: https://twitter.com/iotatoken

Reddit: https://www.reddit.com/r/Iota/

Fórum: https://forum.iota.org/

Telegram: https://telegram.me/iotatangle

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta kryptomien a sledujte nás na našej facebookovej stránke, prípadne navštívte naše fórum.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance