Inštitucionálny záujem o altcoiny
Inštitucionálny záujem o altcoiny. Zdroj: Shutterstock.com/thinkhubstudio

Altcoiny a inštitucionálny dopyt po nich narástol na rekordné úrovne. Podiel na trhu s altcoinmi teraz predstavuje rekordných 35% kapitálu uzamknutého v kryptoinvestičných produktoch.

Podľa týždennej správy Digital Asset Fund Flows Weekly od CoinShares, bolo takmer 40% prílevu kapitálu do krypto investičných produktov alokovaných na nástroje sledujúce altcoiny.

Zhruba 97,8 milióna dolárov bolo investovaných do kryptoinvestičných produktov kombinovaných od 30. augusta do 3. septembra. Až 38,9 milióna dolárov bolo investovaných do altcoinových produktov. Minulý týždeň bol tiež viditeľný značný nárast inštitucionálnych investícií do kryptomien. Predchádzajúce dva týždne zaznamenali prílev 24 miliónov dolárov a 21 miliónov dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – Burza FTX spúšťa NFT trh – raketový rast tohto sektoru pokračuje

Investorov stále viac zaujímajú altcoiny

Zhruba 35% kapitálu investovaného do kryptoinvestičných produktov je v súčasnosti uzamknutých v nástrojoch sledujúcich iné aktíva ako BTC. 

Produkty ETH viedli altcoinový balíček druhý týždeň po sebe a zaznamenali prílev 14,4 milióna dolárov. Ide o pokles 16,2% oproti 17,2 miliónu dolárov z predchádzajúceho týždňa.

Týždenný prílev SOL zaznamenal obrovský 388% nárast. Produkty SOL absorbovali 13,2 milióna dolárov. To sa zhodovalo s tým, že cena SOL za rovnaké obdobie získala 37%.

CoinShares zdôraznil, že prílev do produktov Solana sa za posledný týždeň medziročne zdvojnásobil. Do roku 2021 bolo do nástrojov SOL investovaných 25 miliónov dolárov. Produkty založené na SOL teraz predstavujú 44 miliónov dolárov v celkovom spravovanom majetku (AUM).

Fondy založené na Cardane a Polkadote tiež zaznamenali prílev 6,5 milióna dolárov a 2,7 milióna dolárov.

Napriek býčiemu posunu hybnosti zaznamenali investičné produkty BTC odlev počas 14 z posledných 17 týždňov. Podľa odhadov CoinShares inštitucionálni správcovia aktív v súčasnosti predstavujú celkové AUM 62,5 miliardy dolárov dohromady. Blížia sa tak k rekordnému maximu 66 miliárd dolárov z polovice mája.

Prečítaj si taktiež – JPMorgan varuje – kryptomeny sú opäť v bubline, ktorú vedú altcoiny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.