BTC_fondy_odliv
BTC_fondy_odliv. Zdroj: Shutterstock.com/ymcgraphic

Inštitucionálne prílevy do altcoinových investičných produktov sa minulý týždeň stále zvyšovali, avšak to isté sa nedá povedať o BTC. Vo svojej týždennej správe Digital Asset Fund Flows Weekly z 30. augusta CoinShares identifikoval celkový prílev do altcoinových investičných produktov vo výške 24 miliónov dolárov. Tok kapitálu predstavuje druhý týždeň v rade prílev do altcoinových fondov. Investície do altcoinových produktov sa zvýšili o 14,3 % v porovnaní s 21 miliónmi dolárov z minulého týždňa.

Ether bol obľúbeným aktívom medzi inštitucionálnymi investormi a produkty založené na ETH dosahovali týždenný príliv 17,2 milióna dolárov. V správe sa uvádza, že produkty sledujúce Ethereum a ďalšie altcoiny v súčasnosti predstavujú 32 % celkových aktív v správe tohto odvetvia.

Mohla by ťa zaujímať aj posledná analýza Bitcoinu – Analýza BTC – cena sa poklesom blíži k poslednému bodu harmoniky

Cardano má rekordný príliv, BTC fondy sú na ústupe

Inštitucionálne fondy založené na Cardane zaznamenali rekordný týždenný príliv 10,1 milióna dolárov. To predstavuje 32 % z celkového prílivu altcoinov za týždeň. Nástroje založené na Cardane teraz držia 0,15 % kapitálu uzamknutého v krypto investičných produktoch dohromady. Nárast Cardana sa pripisuje očakávaniu aktualizácie „Alonzo“ 12. septembra. Tá v projekte prvýkrát uvedie funkciu smart kontraktov.

Fondy Polkadotu a Solany zaznamenali prílev 1,5 milióna dolárov a 2,7 milióna dolárov.  Napriek vzostupnej dynamike obklopujúcej altcoiny správa poznamenala, že bitcoinové produkty naďalej zaznamenávajú odliv. Ten je vo výške so stratou 3,8 milióna dolárov za dané obdobie. Bitcoinové produkty ako také vykazujú odlivy za 14 z posledných 16 týždňov.

StormGain

CoinShares odhaduje, že inštitucionálni správcovia aktív v súčasnosti spravujú 56,8 miliardy dolárov. Keď sa pozrieme na výkonnosť vydavateľov fondov, vlastný bitcoinový fond CoinShares zaznamenal najvyššie straty za posledný týždeň. Išlo o odliv 14,5 milióna dolárov. ETC Issuance zaznamenal najväčší príliv na úrovni 14,1 milióna dolárov.

Prečítaj si taktiež – Ethereum vs. Bitcoin – kto je lídrom v investičných produktoch?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.