Bitcoin spadol na 44 000 USD, zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin sa dneska prepadol o 10 000 USD a vrátil sa späť na support, ktorý je na 42 000 USD. Tu nakoniec narazil na podporu nakupujúcich a mierne rastie. Altcoiny zaznamenali ešte väčší pokles.

Bitcoin spadol – Čo teraz?

Aktuálne na trhu môžeme vidieť veľmi podivnú štruktúru, ktorá sa tvorí práve vtedy, keď na trhu nie je vysoká likvidita. Nie je prekvapenie, že sa niečo takéto stalo práve teraz, po konci takzvanej uhorkovej sezóny, alebo aj nudného leta. Práve v takomto burzovom prostredí nie je problém urobiť fake pohyb aj zhora a aj zdola. Presne tak, ako sme to vedeli na grafoch počas tohto týždňa.

Analýza BTC
Analýza BTC po poklese, zdroj: tradingview.com

Bitcoin od posledného veľké poklesu urobil 80 % zisk a preto korekcia skôr či neskôr aj tak musela prísť. Možno trochu prekvapivo, že práve dnes. Avšak mohlo sa tak stať včera, o týždeň, alebo aj o mesiac. To nikto nevie, ktorým smerom sa pohne vždy trh.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Spadli aj ostatné altcoiny

Po veľmi pozitívnom závere leta veľmi podobný pokles, dokonca ešte väčší zaznamenali aj ostatné kryptomeny. Napríklad Ethereum. To po 130 % zisku zaznamenalo takmer 30 % korekciu. Aj v tomto prípade môžeme aktuálny pohyb považovať iba ako za korekčný.

Spadlo aj Ethereum
Spadlo aj Ethereum, zdroj: tradingview.com
PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.