Kryptofondy zaznamenávajú prílev kapitálu
Kryptofondy zaznamenávajú prílev kapitálu. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Údaje CoinShares v utorok odhalili, že inštitucionálne investície do kryptomien sú na najvyšších úrovniach za tri mesiace. Ide o prudký nárast pre kryptofondy v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, ktorý zaznamenal odliv 47 miliónov dolárov.

Týždenná správa o tokoch fondu digitálnych aktív odhalila, že investičné produkty pre digitálne aktíva zaznamenali minulý týždeň celkový prílev 193 miliónov USD. Ide o úroveň, ktorá nebola zaznamenaná od začiatku decembra 2021.

Naposledy sa úrovne investícií priblížili k súčasnej hodnote v týždni končiacom sa 3. decembra, keď došlo k prílevu v hodnote 184 miliónov dolárov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 6 kryptomien, ktoré vám najbližšie obdobie maximalizujú zisk

Ktoré kryptomeny zaznamenali najväčší prílev?

Toky fondov sa vo veľkej miere zameriavali na bitcoiny (BTC). Niečo vyše 50 % kapitálu smerovalo do produktov založených na BTC, čo znamenalo prílevy v celkovej výške 98 miliónov dolárov.

Solana (SOL) sa umiestnila na druhom mieste a za týždeň zaznamenala prílev 87 miliónov dolárov, čo je podľa CoinShares najväčší jediný týždenný prílev v histórii. Fondy založené na SOL teraz predstavujú 36 % aktív spravovaných inštitucionálnymi firmami, čo je najväčší altcoin po Ethereu (ETH). Fondy založené na ETH zaznamenali minulý týždeň prílev v celkovej výške len 10,2 milióna dolárov.

Európa bola významným prispievateľom, pričom firmy zdanlivo podporila správa, že zákon zakazujúci ťažbu na základe PoW neprešiel. 76 % prílevu, teda približne 147 miliónov dolárov, pochádzalo z tohto regiónu minulý týždeň.

Údaje zo správy sú v ostrom kontraste s údajmi spred týždňa, ktoré zaznamenali stiahnutie 49,4 milióna dolárov z BTC a ETH z dôvodu obáv z rastúcich kryptomenových regulácií.

Prílev hotovosti inštitucionálnymi firmami koreluje s cenou BTC, ktorá v jednom momente zaznamenala nedávny nárast nad 48 500 USD. To isté platilo pre Ethereum, ktoré prekročil 3 300 dolárov.

Prečítaj si tiež – Spotové bitcoinové ETF by mohlo získať schválenie už do roku 2023

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre