Čo spôsobilo, že Bitcoin rastie?
Čo spôsobilo, že Bitcoin rastie? Zdroj: Shutterstock.com/Kittyfly

Dňa 28. 3. Bitcoin úplne vymazal straty, ktoré zaznamenal na začiatku roka. Počas prvých 30 dní roku 2022 cena Bitcoinu klesla zo 47 733,40 USD na 35 070,10 USD a odvtedy sa snaží znovu získať pôdu pod nohami. V poslednej dobe sa objavilo niekoľko katalyzátorov vzostupnej mobility.

Minulý týždeň ministerka financií Janet Yellenová počas rozhovoru pre CNBC povedala, že je stále „trochu skeptická“ vo veci kryptomien. Dodala, že inovácia platobných systémov môže byť zdravá vec. Voči kryptomenám bola vždy negatívna, takže jej komentár bol významnou zmenou.

Nedávna cenová aktivita by mohla byť znakom toho, že strach, neistota a pochybnosti (často označované skratkou „FUD“), ktoré vyvolala ruská invázia na Ukrajinu a COVID-19, začali podľa generálneho riaditeľa CryptoBoost Isaaca Tebbsa ustupovať.

Tebbs, ktorý povedal, že jeho marketingová spoločnosť spolupracuje s množstvom projektov DeFi založených na Terra, tiež poukázal na býčiu hybnosť. Generálny riaditeľ Terraform Labs Do Kwon nedávno povedal, že nakúpi ďalšie miliardy v bitcoinoch na financovanie oficiálnej peňaženky protokolu Terra na podporu svojho TerraUSD (UST) stablecoinu.

Stojí však za zmienku, že sa to v skutočnosti ešte nestalo. V pondelok poobede bol zostatok v peňaženke 1,3 miliardy dolárov.

Napriek pozitívnej cenovej akcii Pratik Gandhi, vedúci marketingu v Covalent, povedal, že je príliš skoro oslavovať koniec cenových turbulencií Bitcoinu. Nebude považovať turbulencie za ukončené, kým si cena neudrží svoje súčasné zisky aspoň ďalší týždeň.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 6 kryptomien, ktoré vám najbližšie obdobie maximalizujú zisk

Je Bitcoin bezpečný prístav?

Väčšina nedávnych cenových akcií bola výrazne ovplyvnená celkovým sentimentom na makro trhu a sledovaním akcií. Ďalšie faktory, ktoré prispievajú k týmto vonkajším silám, sú deriváty a veľryby zapojené do obchodovania s vysokým objemom.

Bitcoin sa často nazýva aktívom v bezpečnom prístave, kam investori presúvajú svoje peniaze, keď tradičné trhy klesajú. V skutočnosti korelácia medzi Bitcoinom a indexom S&P 500 práve dosiahla 17-mesačné maximum.

Prečítaj si tiež – Korelácia Bitcoinu s altcoinovým trhom sa blíži k ATH – čo to znamená?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre