Schváli SEC bitcoinové spotové ETF do 2023?
Schváli SEC bitcoinové spotové ETF do 2023? Zdroj: Shutterstock.com/kkssr

Spotové bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) by mohli byť postupne schvaľované do polovice roku 2023. Je to možné vzhľadom na navrhovanú zmenu pravidiel Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). Tá nanovo definuje burzy, uviedli analytici Bloomberg Intelligence James Seyffart a Eric Balchunas.

Rozšírenie definície burzy by mohlo eliminovať primárnu námietku agentúry voči produktom tým, že by sa kryptomenové platformy dostali pod regulačný rámec SEC,“ napísali Seyffart a Balchunas.

Len čo budú kryptoburzy v súlade s regulačným rámcom, hlavný dôvod SEC-u na odmietnutie spotových bitcoinových ETF už nebude platný, čo pravdepodobne uvoľní cestu schváleniu,“ dodali.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať – SEC podozrieva Elona Muska a jeho brata za manipuláciu trhov!

Budú ETF v budúcnosti schválené?

Obaja očakávajú, že zmena bude dokončená niekedy medzi novembrom tohto roka a májom 2023. SEC medzitým naďalej odmietala všetky žiadosti o americké spotové bitcoinové ETF, ktoré jej boli predložené, s odvolaním sa na obavy o ochranu investorov.

Prečítaj si tiež – Skončia 4-ročné cenové cykly Bitcoinu ako ich poznáme?