Solana Web 3.0
Solana Web 3.0, zdroj: www.shutterstock.com/LedGapline

Solana, jedna z popredných blockchainových technológií, má vysokú šancu na vybudovanie sociálnych sietí novej generácie na novom Webe 3.0.

Solana taktiež získala uznanie za to, že sa pomaly ale isto stáva centrom videohier na Webe 3.0.

Mohlo by ťa zaujímať: Zuckerberg sľubuje v prípade Metaverse vyššiu decentralizáciu a nižšie poplatky

Solana je preferovaná pre nový Web 3.0

Portugalsko sa stalo jedným z priateľských epicentier technológie blockchain. Počas 7. až 10. novembra 2021 organizovala Solana práve v Lisabone svoju prvú výročnú globálnu konferenciu s názvom Breakpoint. Mnohí experti a kryptomenoví fanúšikovia si dovolia tvrdiť, že Solana je ideálnou platformou na rozvoj úplne nového, inovatívneho a decentralizovaného internetu – Web 3.0.

To všetko nám ukazuje aj nedávny nárast tokenu spoločnosti Solana (SOL). Tá dosiahla svoje nové historické maximum 260 dolárov. Solana si každým dňom získava čím ďalej, tým väčšiu reputáciu. Solana je proste ideálny projekt, na ktorom je reálne vytvoriť sociálne siete na Webe 3.0.

Spoluzakladateľ spoločnosti Reddit a „Seven Seven Six Ventures”, Alexis Ohanian, v pondelok počas konferencie uviedol, že jeho spoločnosť vytvorí fond a investuje do projektu 50 miliónov dolárov, aby podporil rozvoj sociálnych sietí na Solane.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Facebook, Google (nie)je nám ľúto, ale…

Vyhlásenie Alexisa Ohaniana prichádza deň po tom, čo Sam-Bankman Fried, generálny riaditeľ kryptoburzy FTX, taktiež verejne podporil Solanu. CEO kryptoburzy tiež verí, že na Solane budú bežať online hry novej generácie, no a, samozrejme, aj Web 3.0.

Drvivá väčšina fanúšikov kryptomien a odporcov centralizovaných inštitúcií verí, že Web 3.0 zlepší kvalitu a transparentnosť našich digitálnych interakcií a vytvorí „spolupracujúcu internetovú komunitu“.

Všetci ale vyžadujú a veria, že to Web 3.0 bude dodržiavať, aby sa decentralizovaná štruktúra časom nepremenila na „centralizovanú diktatúru“, čím je známy Web 2.0, kde vládne Facebook, po novom Meta”, Google a pod. Tento súčasný web, ktorý je pod kontrolou niekoľkých inštitúcií či spoločností, už prestáva väčšinu ľudí zaujímať.

Čítaj ďalej: Star Atlas ft. Solana: novodobá blockchainová metaverzová vesmírna videohra s možnosťou reálneho zárobku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance