Star Atlas metaverse online hra
Star Atlas metaverse online hra, zdroj: www.shutterstock.com/klyaksun

Keď bol tento nezvyčajný teaser pre Star Atlas zverejnený, fanúšikom z neho doslova vybehli zimomriavky. Kryptografická hra na najvyššej úrovni? Čo to má vôbec čo dočinenia s kryptomenami? Čo môžeme očakávať?

Odpoveďou je fascinujúci projekt postavený na vysoko rýchlostnej technológii blockchainu spoločnosti Solana. Ten ukazuje, čo môže čoskoro priniesť v budúcnosti hranie hier.

Mohlo by ťa zaujímať: Solana s novým ATH štartuje konferenciu Breakpoint 2021 – Čo môžeme očakávať?

Čo to teda je ten Star Atlas?

Star Atlas, ako hovorí hlavný developer hry Mike Wagner, je komplexnejší projekt, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Star Atlas je štýl hry MMO (masívna multiplayerová online hra) z roku 2620. Vesmír bol kolonizovaný neznámymi silami, zatiaľ čo niekde v najhlbšej a najnebezpečnejšej časti galaxie sa skrýva niečo mimoriadne cenné. Úlohou bude to ,,niečo” získať. Hráči budú mať možnosť získať kryptomeny (ATLAS a POLIS), pomocou ktorých budú môcť nakupovať vo vnútri samotnej hry.

,,Aj keď to znie ako veľa ostatných hier, ktoré už existujú, je tu jeden kľúčový rozdiel. Star Atlas je poháňaný technológiou blockchain, čo znamená, že hráči skutočne vlastnia veci, ktoré v hre vyhrajú alebo si ich nakúpia,” tvrdí Mike Wagner.

Tokeny ATLAS a POLIS vybudujú metaverzovú ekonomiku

Celý tento systém je postavený na dvoch tokenoch. Prvým je ATLAS, čo je hlavná kryptomena vo videohre. Hráči môžu zarobiť tokeny tým, že budú robiť rôzne činnosti, ako je napríklad ťažba rôznych surovín a potom následný predaj svojich nadobudnutých aktív na hernom trhu. Takmer všetko v Star Atlase, od vesmírnych lodí cez pozemky až po ťažobné plošiny, bude NFT. ,,V hre bude veľmi málo položiek, ktoré nevlastnia sami hráči” dodáva Mike Wagner.

,,Keď sa POLIS bude distribuovať, postupne sa budeme vzdávať nášho väčšinového podielu a potom sa stane reálnym to, aby sama komunita implementovala zmeny, ktoré sa zapáčia hráčom. Naším cieľom je, že už v budúcnosti nebudeme mať kontrolu nad zmenou či priamym zasahovaním do tohto metaverzu,” komentuje Wagner.

,,Hráč si kupuje prístup a prenajíma si čas priamo v hre. Veci ako charakter, oblečenie na vašej postave a pod. budú odovzdané naspäť do metaverzu, keď sa jedného dňa rozhodnete, že vás táto hra viac nebaví. Prídete tým o všetky tieto položky, avšak, ak sa hráč navždy rozhodne opustiť Star Atlas, môže tento virtuálny majetok predať za kryptomenu ATLAS.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Hra bude bežať na blockchaine Solana

,,Solana je jediný blockchain, ktorý je ochotný a schopný uskutočniť tento ambiciózny projekt. V prvom rade potrebujeme vysokú škálovateľnosť, pretože očakávame, že v budúcnosti budeme mať milióny používateľov, ktorí budú potrebovať bezchybnú interakciu s metaverzom. Vysoká priepustnosť transakcií, nízke transakčné náklady a ďalšie výhody Solany sú faktory, vďaka ktorým sme si vybrali práve ich,” vyjadril sa hlavný developer.

Aký je dátum vydania?

Na rozdiel od tradičných hier, ktoré majú jeden deň vydania, Star Atlas sa vydáva a aktualizuje postupne. Na svoj virtuálny príbeh sa ale môžete začať pripravovať práve teraz.

Ak chcete hru vyskúšať, môžete začať s tzv. „Star Atlas mini games“, ktoré Wagner označuje ako ,,beta verziu Star Atlas”. Ďalšie takéto „mini hry“, vysvetľujúce kľúčové herné koncepty, budú postupne zverejňované v roku 2022, a konečná verzia by mala vyjsť taktiež na budúci rok.

Ste pripravení na novodobý štýl online hier, pomocou ktorých si dokážete privyrobiť reálne peniaze?

Čítaj ďalej: NFT a play to earn hry sú budúcnosťou herného priemyslu, tvrdí šéf Electronic Arts!