Mark Zuckerberg a Metaverse
Mark Zuckerberg a Metaverse. Zdroj: Shutterstock, Elms Art

Jeden z najbohatších mužov sveta Mark Zuckerberg má jasný plán. Chce vo svete kryptomien zanechať výraznú stopu. Sľubuje veľké veci.

Prečítaj si tiež: NFT a play to earn hry sú budúcnosťou herného priemyslu, tvrdí šéf Electronic Arts!

Zuckerberg a Metaverse

Zakladateľ FB urobí všetko pre to, aby bol Metaverse decentralizovanejší a interoperabilnejší. Systém má používateľom vo virtuálnom svete umožniť vytváranie, speňaženie a zdieľanie svojich nápadov bez akýchkoľvek prekážok. Zuckerberg prekvapil aj svojou výraznou podporou celému svetu kryptomien a technológii blockchain.

„Som veľmi optimistický, pokiaľ ide o kryptografiu. Myslím si, že je ešte veľmi skoro niečo porovnávať s budúcnosťou. Nevieme, aký veľký potenciál to má.“

Mohlo by ťa zaujímať: Európske centrálne banky pracujú na projekte, ktorého základom je blockchain

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Nízke poplatky môžu byť rozhodujúce

Metaverse má za hlavný cieľ vytvoriť absolútne priateľské prostredie pre tvorcov NFT tokenov, ktoré aktuálne prežívajú boom. Tvorcovia budú mať taktiež prístup ku všetkým nástrojom, ktoré nevyhnutne potrebujú pre prácu s projektami.

Ako už isto viete, FB sa oficiálne premenoval na spoločnosť Meta. Jej cieľom je výrazne dopomôcť projektu Metaverse prostredníctvom spájania komunity a rozvíjania podnikania. V rámci projektu bola pred pár týždňami spustená aj krypto peňaženka Novi, ktorá je aktuálne v pilotnej fáze. Plány spoločnosti na spustenie vlastnej digitálnej meny Diem boli nateraz pozastavené. Je to najmä v dôsledku obáv z regulačných úradov.