BTC zaznamenal 9 percentný pokles
BTC zaznamenal 9 percentný pokles. Zdroj: Shutterstock.com/Vitalii Vodolazskyi

BTC po dosiahnutí ATH spadol o takmer 9 %. Trend tento prepad nenarušil a Bitcoin dosahuje stále vyššie minimá. Tento prepad spôsobil korekciu na celom trhu a altcoiny taktiež vytvorili prudší denný pohyb smerom nadol. Poďme sa pozrieť na potenciálne supporty, kde by sa tento pokles mohol zastaviť.

V hre je scenár, keď sa cena Bitcoinu odrazí od súčasnej hladiny a bude pokračovať v raste. To by predstavovalo rast vo forme v-shape recovery. Na druhej strane je potrebné počítať aj so scenárom, keď cena Bitcoinu bude v korekcii ešte chvíľu pokračovať. Najbližší support sa nachádza okolo hladiny point of control 61 200 $. Práve na tejto oblasti by sa cena mohla stabilizovať.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš aj sám naučiť a sám robiť v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň sú súčasťou členstva aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si tiež – TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

BTC je krátkodobo sideway

V druhom scenári by cena BTC pokračovala v sideway štruktúre, ktorá by bola ohraničená hodnotami ATH a 58 000 $. Z krátkodobého hľadiska však cena vytvorila lokálne minimum a je len otázne, či po tomto minime bude nasledovať ešte spomínaný prepad na support alebo pôjdeme hneď na nové maximum.

Z dlhodobého hľadiska však 9 percentný prepad nič neznamená a trend sa nenarušil. RSI indikuje, že sme na krátkodobom lokálnom minime a objemy sú stále na nízkych úrovniach. Mierna nerozhodnosť tu existuje, no aj mesačná sviečka ukazuje jednoznačné prerazenie nového ATH:

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena dosiahla nové ATH na hladine 68 500 $!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre