India_krypto. Zdroj: Shutterstock.com/Ms. Li
India_krypto. Zdroj: Shutterstock.com/Ms. Li

Krajiny v Ázii, najmä India, prekonávajú zvyšok sveta, pokiaľ ide o prijatie kryptomien. Nedávna analýza trhov uskutočnená výskumnou spoločnosťou Finder zistila, že päť najlepších krajín z hľadiska adopcie kryptomien sa nachádza v Ázii. Napriek tomu, že tieto krajiny boli predtým považované za nedôležité, nedávna štúdia je s tým v rozpore.

Metriky adopcie vedie Vietnam, kde takmer 40 % jeho populácie drží kryptomeny, a za ním nasledujú Indonézia, India, Malajzia a Filipíny. Takmer 30 % opýtaných jednotlivcov v Indonézii a Indii uviedlo, že držia kryptomeny.

Podľa správ sa India umiestnila na druhom mieste v prieskume o krajinách, ktoré kryptomeny používajú najviac. USA a Spojené kráľovstvo medzitým mali najnižší podiel držiteľov, 8 a 9 %.

Potom, čo najvyšší súd Indie vylúčil bankový zákaz transakcií kryptomien, došlo k masívnemu nárastu nových používateľov, najmä maloobchodníkov. Napríklad jedna z najväčších búrz v krajine CoinSwith Kuber za posledný rok získala 8 miliónov používateľov.

Druhá najľudnatejšia krajina na svete je vhodná na adopciu kryptomien s infraštruktúrou vhodnou pre lacný internet. To prinútilo občanov a inštitúcie hľadať iné zdroje príjmu.

StormGain

Prečítaj si taktiež – Prijatie Bitcoinu v Salvádore môže negatívne ovplyvniť viacero znakov trhu – tvrdí JPMorgan

Mladší ľudia vedú krypto k adopcii

Podľa prieskumnej spoločnosti Finders mladí ľudia vo veku od 18 do 34 rokov predstavujú viac ako 40 % používateľov kryptomien na celom svete. Jedným z dôvodov tohto trendu je rast digitálnych služieb, vďaka ktorým je nákup, predaj alebo obchodovanie s kryptomenami veľmi jednoduché a dostupné.

Mestá 2. a 3. úrovne spolu s malými mestami v Indii v posledných rokoch vedú v adopcii kryptomien. Niektoré populárne burzy sa môžu pochváliť nárastom o viac ako 2000 % z týchto regiónov.

Mohlo by ťa zaujímať – Môže krypto nahradiť dolár do 10 rokov? Bankári si myslia, že áno

India a budúcnosť kryptomien

India môže byť v nasledujúcich rokoch jedným z popredných lídrov v oblasti kryptomien. V čase písania článku sa odhaduje, že existuje 15 miliónov Indov, ktorí používali kryptomeny alebo do nich investovali. Tento sektor zaznamenal takmer päťnásobný rast, čo je nárast z 923 miliónov dolárov v apríli 2020 na 6,6 miliardy dolárov v máji 2021.

Vláda starostlivo rozvíja svoje postavenie ku kryptomenám. Začiatkom mája ministerstvo financií uznalo, že svet sa rýchlo vyvíja, pokiaľ ide o technologický pokrok vo finančnom sektore. Aj keď tiež odmietlo myšlienku, aby sa kryptomena stala zákonným platidlom, má skôr priaznivý postoj k pohľadu na kryptomeny ako na triedu aktív.

Prečítaj si taktiež – TOP 3 ukazovatele, podľa ktorých bude býčí trend BTC pokračovať

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.