Krypto vs. fiat. Zdroj: Shutterstock.com/mkarco
Krypto vs. fiat. Zdroj: Shutterstock.com/mkarco

Prijatie kryptomien už nie je niečo, čo sa očakáva. V skutočnosti sa to už deje! Nedávny prieskum spoločnosti Deloitte ukázal niekoľko zaujímavých zistení. Prieskum oslovil profesionálov z rôznych oblastí financií s otázkami o kryptomenách a blockchainoch. Väčšina respondentov odpovedala v prospech prijatia kryptomien a blockchainu.

Podľa najnovšieho prieskumu trhu kryptomeny rastú vo svojom význame. Každý býčí trh pritiahne na trh viac investorov. Čím viac ich príde, tým budú kryptomeny a blockchain bežnejšími. Niektoré odvetvia to už pociťujú dnes. Príkladom je umelecký priemysel NFT.

Kryptomeny sa ,,vkrádajú” aj do odvetví, ako sú online platby. Kryptoprocessing sa stáva pre elektronický obchod stále dôležitejším. Aj z týchto dôvodov platobní giganti ako PayPal, Visa či MasterCard uviedli na trh služby a karty, pomocou ktorých môžu používatelia platiť online kryptomenami.

Väčšina opýtaných respondentov uviedla, že sú presvedčení, že blockchain je široko škálovateľný. 73 % uviedlo, že ak svoje firmy neprijmú kryptomeny a blockchain, určite prídu o svoje konkurenčné výhody.

Prečítaj si taktiež – TOP 3 ukazovatele, podľa ktorých bude býčí trend BTC pokračovať

StormGain

Kryptomeny predbiehajú fiat peniaze

78 % respondentov na otázku o dôležitosti blockchainu odpovedalo, že verí v dôležitosť digitálnych aktív pre rôzne odvetvia v nasledujúcich 24 mesiacoch. Blockchain pomaly, ale isto zasahuje do rôznych oblastí. To je dôvod, prečo akceptácia blockchainu v najbližších rokoch spôsobí boom v rôznych odvetviach.

Najzaujímavejší fakt z prieskumu prišiel pri porovnávaní kryptomien a fiat mien. Z opýtaných respondentov až 76 % uviedlo, že verí, že digitálne meny budú v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch silnou alternatívou alebo náhradou za fiatové peniaze.

Debata o digitálnych menách už nie je otázkou, či, ale teraz je otázkou kedy. Vlády nepochybne videli, že svet sa uberá týmto smerom. Preto rôzne krajiny oznámili plány na zavedenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Cieľom je vytvoriť štátnu digitálnu menu, ktorá by nahradila papierové verzie meny.

Mohlo by ťa zaujímať – FED chce regulovať stablecoiny. Digitálny dolár má nahradiť záujem o krypto

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.