Ethereum vs. Bitcoin
Ethereum vs. Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Tagir Faskhutdinov

Ethereum vs. Bitcoin. Tento súboj bude v najbližších rokoch zrejme stále pretrvávať a budú sa viesť polemiky o tom, kto je číslo jedna. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, kto je aktuálne lídrom z hľadiska investičných produktov.

Môže ťa zaujímať: TOP 3 ukazovatele, podľa ktorých bude býčí trend BTC pokračovať

Ethereum vs. Bitcoin – kto vedie v investíciách?

V čase bullrunu býva zvykom, že takmer všetky sektory profitujú. Či už sú to samotní obchodníci, alebo investičné produkty. Napríklad za posledný mesiac boli výnosy EthereaBitcoinu na úrovni 35,95 %, resp. 22,35 %.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Aj napriek týmto číslam sa inštitucionálni investori obrátili na menej rizikové investičné produkty, ako sú napríklad ETN, ETF a ETC. V prípade súboja dvoch najväčších kryptomien sa pozrieme, kto je v tomto odvetví lídrom.

Prečítaj si tiež: Aktuálna bilancia londýnskeho hard forku? Bolo spálených 100 000 ETH

Súboj o AUM

Zaujímavé porovnanie priniesla spoločnosť CryptoCompare. Podľa údajov spoločnosti sa tzv. AUM všetkých investičných produktov kryptomien vyšplhalo za posledný mesiac na úroveň 57,3 %. Čo je však dôležité, je to, že produkty ETH rástli najrýchlejšie spomedzi ostatných kryptomien. ETH zaznamenal až 72,8-percentný nárast, čo predstavuje hodnotu 13,8 miliardy USD. Aj napriek tomuto faktu je Bitcoin stále lídrom rebríčka, keďže sa jeho AUM drží na hodnote približne 38,1 miliardy USD.

Porovnanie AUM BTC vs. ETH
Porovnanie AUM BTC vs. ETH. Zdroj: Skew

Objemy investičných produktov

Z hľadiska denných objemov investičných produktov sme zaznamenali najväčší nárast od mája, kedy trh kryptomien prežíval smutnejšie obdobie. Ide o nárast až 46,6 %. Najväčší podiel na tomto raste má jednoznačne ETH, ktorého denné objemy dosiahli nárast až 105,9 %. V porovnaní s BTC je to úctyhodný výsledok, pretože GBTC zaznamenal nárast len o 17,4 %.

Objemy investícií
Porovnanie objemov. Zdroj: CryptoCompare

Celkové objemy v sebe uvádzajú aj samotný prílev a odlev investorov. Je preto potrebné dodať veľmi dôležitú vec. Investičné produkty ETH a BTC zaznamenali od začiatku augusta odlev vo výške 22,5 milióna USD.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.