Projekt Cardano
Projekt Cardano. Zdroj: Shutterstock, Comdas

Kryptomeny naberajú na sile a stále viac ukazujú svoju jedinečnú tvár z hľadiska využiteľnosti. Platforma Cardano je jasným príkladom toho, že sa technológia blockchainu pomaly dostáva do hlavného prúdu.

Môže ťa zaujímať: Polygon predbehol Ethereum počtom aktívnych adries po 330 % náraste

Riadenie štátu postavené na sieti Cardano?

Podľa spoluzakladateľa sieti ADA, Charlesa Hoskinsona, je budúcnosť riadenia štátu spätá s blockchainom Cardano. Ako to bude možné? Práve vlastnosti tejto platformy sú podľa Hoskinsona ideálnym riešením pre správu štátu, ktorý sa stretáva s problémami bežného sveta.

Na poslednom významnom summite Cardano 2021 odzneli smelé plány, ktoré sa v sieti chystajú zrealizovať v najbližšom období. Hoskinson dodal, že vývojári pracujú na širokej škále projektov, ktoré budú určené pre riadenie infraštruktúry národných mien.

Blockchain už čoskoro predstaví projekt, ktorý môže výrazne pomôcť vládam pri zmenách technológií.

„Na tomto type infraštruktúry by ste mohli prevádzkovať národný štát. Predpokladám, že to môže byť realizované v priebehu troch až piatich rokov.”

Prečítaj si tiež: Cardano spúšťa najambicióznejší projekt – bude mať vlastný stablecoin!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Spoločnosť si žiada zmeny

Podľa Hoskinsona sú ľudia znepokojení a túžia po reforme štátnych inštitúcií. Koniec-koncov to môžeme vidieť aj u nás. Štát je zastaraný a nie všetko funguje tak, ako si žiada 21. storočie.

„Ľudia sú zásadne nespokojní so správou verejných inštitúcií. Majú chuť spoznať nové systémy a spôsoby riadenia.”

Projekt Cardano má po nedávno oznámených plánoch veľkú perspektívu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre