Polygon obieha ETH
Polygon obieha ETH. Zdroj: Shutterstock.com/karnoff

Protokoly druhej vrstvy zaznamenali v tomto roku obrovský nárast a jeden z nich nakrátko prekonal sieť Ethereum. Počet denných aktívnych jedinečných adries na Polygone prekonal počet ETH podľa spoluzakladateľa protokolu Mihaila Bjelica. Podľa jeho štatistík mal Polygon 27. septembra 351 000 aktívnych adries denne, zatiaľ čo Ethereum iba 326 000.

Podľa Polygonscan počet aktívnych adries raketovo stúpol 20. septembra a dosiahol vrchol v počte 426 586 adries. Potom mierne klesol na 385 740. Spoločnosť Etherscan uvádza, že 29. septembra bol denný počet aktívnych adries Etherea 457 402, takže v súčasnosti sú tieto dve siete veľmi vyrovnané.

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Mohlo by ťa zaujímať – Alibaba zakazuje predaj krypto minerov uprostred čínskych zákazov

Polygon rastie rýchlejšie ako Ethereum

Počet aktívnych adries na Polygone sa za posledné 3 mesiace zvýšil o 330 %, zatiaľ čo Ethereum v skutočnosti kleslo o 12 % za rovnaké obdobie.

Pokiaľ ide o kumulatívne jedinečné adresy, Ethereum je podľa spoločnosti Etherscan k 29. septembru o 170,8 milióna vyššie. Polygon mal včera 89 miliónov celkových jedinečných adries. Matic sa však premenoval na Polygon a bol uvedený na trh vo februári, takže k jeho rastu došlo v kratšom časovom období.

Polygon má v súčasnosti podľa Polygonscanu väčší počet transakcií, pričom k 29. septembru bolo zaznamenaných 5,7 milióna transakcií v porovnaní s 1,1 milióna transakcií na Ethereu. To možno do značnej miery pripísať vysokým poplatkom Etherea, ktoré sa v poslednom čase opäť zvýšili.

DeFiLlama v súčasnej dobe uvádza, že celková hodnota všetkých protokolov na Polygone je 4,81 miliardy dolárov. Polygon získal obrovskú podporu v máji, keď ho miliardársky investor Mark Cuban pridal do svojho portfólia.

Transakčné poplatky za Ethereum v posledných dňoch opäť raketovo narástli, čo prispelo k nárastu aktivity v protokoloch druhej vrstvy. Podľa Bitinfocharts sa priemerná cena transakcie v sieti Ethereum v súčasnosti pohybuje okolo 23 dolárov. Zložitejšie operácie, ako napríklad výmena tokenov DEX alebo interakcie s inteligentnými zmluvami, môžu podľa Etherscanu stáť až 66 dolárov za plyn.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena drží support 41 000 $, objemy však stále chýbajú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre