Cardano spustí stablecoin
Projekt Cardano. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Cardano po víkendovom summite oznámilo významné novinky, ktoré s určitosťou znamenajú pre sieť skvelú budúcnosť. Teraz však prichádza ďalšia dôležitá správa. Cardano plánuje spustiť svoj vlastný stablecoin s názvom „Djed“.

Môže ťa zaujímať: Hlavný cieľ pre Cardano – 1 miliarda aktívnych používateľov blockchainu!

Cardano spustí vlastný stablecoin

Hlavným cieľom projektu bude znížiť transakčné poplatky a uľahčiť spúšťanie projektov DeFi. Za vývojom stablecoinu stojí spoločnosť COTI, ktorá sa vo všeobecnosti zaoberá vývojom softvérov.

Táto významná správa bola oznámená priamo zakladateľom Cardana Charlesom Hoskinsonom, ktorý podrobnosti ukázal na víkendovom summite. Stablecoin bude spustený priamo v sieti Cardano a výrazne podporí rast ekosystému.

Prečítaj si tiež: Prvá veľká spolupráca je vonku – Cardano a ChainLink spájajú sily!

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Potrebuje Cardano stablecoin Djed?

Vo všeobecnosti slúži stablecoin na udržiavanie stabilnej hodnoty. Najznámejší a aktuálne najväčší stablecoin je USDT od spoločnosti Tether. V prípade stablecoinu Djed bude jeho hodnota stabilná vďaka algoritmu, ktorý využíva návrh smart kontraktov. Djed si tak udržiava svoju stabilitu, pričom ťaží a spaľuje iné stabilné aktíva a rezervné mince.

Algoritmus stablecoinu Djed
Algoritmus stablecoinu Djed. Zdroj: IOHK

Skvelá budúcnosť?

Výkonný riaditeľ spoločnosti COTI Group Šahaf Bar-Geffen uviedol, že využitie stablecoinu umožní používateľom udržať si kontrolu nad svojimi transakciami vďaka jeho stabilite a nízkym poplatkom.

Každopádne za hlavnú výhodu považujem to, že Djed bude denne používaný v sieti, čo výrazne zlepší vyrovnávanie transakcií na platforme. Ide o jednu z najambicióznejších implementácií, ktorá je priamo zameraná na zlepšenie ekosystému.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre