ASIC od Intelu - Ťažbu Bitcoinu čakajú lepšie časy.
ASIC od Intelu - Ťažbu Bitcoinu čakajú lepšie časy. Zdroj: shutterstock.com/lmstockwork

Existuje len málo ľudí, ktorí by nepoznali INTEL. Táto spoločnosť udáva smer vývoja procesorov už niekoľko desaťročí. To je v oblasti IT podstatná časť histórie a dodnes je hlavným hnacím motorom vývoja najnovšieho IT hardware. A Intel najnovšie ohlásil patent na hardvérový akcelerátor ťažby Bitcoinu.

S istotou môžme prehlásiť:

“Ak sa Intel zameria na Bitcoin mining, niečo dôležitá to znamená.”

Niekoľkokrát sme na stránkach Kryptomagazínu písali o úskaliach ťažby Bitcoinu. Intel by mohol mať riešenie aspoň pre časť problému.

Patent Intelu

Americká technologická spoločnosť Intel podala patent na hardvérový akcelerátor na ťažbu Bitcoinu (BTC). Má znížiťl množstvo elektrickej energie spotrebovanej pri ťažbe Bitcoinu. Patentová prihláška bola uvoľnená 29. Marca 2018.

Názory na ťažbu sú v protiklade

Mining Bitcoinu, ako najobľúbenejšej digitálnej meny v kryptomenovom ekosystéme spotrebuje veľké množstvo elektriny na vyriešenie schvaľovacích algoritmov. Túto spotrebu nazývajú niektoré enviromentálne subjekty ako ekologickú katastrofu. Druhá strana tvrdí, že využitie zbytkovej energie a využitie obnoviteľnej energie robí mining šetrným pre životné prostredie.

Intel rieši problém

Patent Intelu pôvodne podaný 23. septembra minulého roka, rieši problém bežných ťažiarov, ktorí ťažia pomocou hrubej výpočtovej sily. Podľa spoločnosti zvýšenie efektivity možno dosiahnuť optimalizáciou kritických výpočtových ciest a optimalizáciou dátového spracovania. To prináša veľké možnosti v oblasti efektivity miningu. Predpokladané zlepšenie je až 35%.

My v Kryptomagazíne sme sa tejto problematike venovali už viac krát. Pozrite si náš článok tu, alebo tu.

Intel už pozná kryptosvet

Táto patentová prihláška nie je prvým prienikom Intelu do kryptosféry. V máji minulého roka spoločnosť Intel spolupracovala s poskytovateľom zdravotníckych transakčných služieb a vývojárom softvéru PokitDok, aby využila technológiu blockchain v zdravotníctve.

V septembri 2017 Intel oznámil spoluprácu s čínskou mediálnou a technologickou firmou Tencent na projekte pre internet vecí (IoT) na báze blockchainu. V októbri spolupracoval s firmou Ledger na vytvorenie hardvéru pre virtuálnej meny, aby využili blockchain platformu na ukladanie kryptoaktív.

Na záver

Musíme si uvedomiť že svet Bitcoinu je neustály boj protikladov. Na jednej stane používatelia chcú čo najnižšie poplatky za transakcie. Na druhej strane ťažiari bez primeraných poplatkov neprežijú. A bez symbiózy oboch neprežije ani Bitcoin.

My v Kryptomagazíne budeme vývoj pozorne sledovať a naďalej vás budeme informovať o najnovšom dianí v kryptosvete.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj: cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance