Charlie Lee: Litecoin môže čoskoro prekonať svoje all time high 400$

Novinky Litecoin chce dosiahnuť hranicu 400 dolárov
Litecoin chce dosiahnuť hranicu 400 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/alfernec
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), Charlie Lee, na svojom twitter účte informoval, že robí všetko, čo je v jeho silách, aby LTC dosiahol hodnotu 400 dolárov. Tvrdí, že už čoskoro môže tento altcoin prekonať svoje ATH (all time high), ktoré sa pohybovalo okolo 355 USD.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Charlie Lee vidí Litecoin na hodnote 400 dolárov

Charlie svoj tweet zverejnil ako odpoveď na kritiku fanúšikov Litecoinu ohľadom aktuálnej ceny tejto krypotmeny, ktorá sa v čase písania článku obchoduje za približne 84 dolárov. Tí mu vyčítali, že LTC neprejavuje za posledné obdobie žiadne známky progresu a jeho cena stále pozvoľne klesá.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1019969508746801152

Vyťaží Litecoin zo spolupráce s nemeckou bankou?

Jeho narážka na snahu pozdvihnúť Litecoin vychádza z poslednej pozitívnej správy, keď spoločnosť TokenPay Swiss AG oficiálne potvrdila, že v spolupráci s Litecoin Foundation získala 9,9% podiel v nemeckej WEG Bank AG. Práve od tohto krok si Charlie sľubuje veľký prínos pre Litecoin.

K danej akvizícii sa vyjadril slovami:

“Najlepším príkladom je, že s touto bankou môžeme vytvárať a prinášať kryptoriešenia pre debetné karty, spracovávanie obchodných činností, či iné inovácie. Avšak aj napriek našej účasti a vplyve v banke nie je zaručené, že táto snaha bude úspešná. Kryptokomunita nám stále podsúvala myšlienku, že potrebujeme spolupracovať a byť akceptovaný veľkými hráčmi ako sú Visa a SWIFT. Podľa mňa máme určite väčšiu šancu uspieť, keď priamo vlastníme podiel v banke, ktorá má bankovú licenciu.”

Mohlo by vás zaujímať: Kryptocelebrity – Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu

Záver

Podmienky dohody medzi TokenPay, Litecoin Foundation a WEG bank zahŕňajú možnosť kúpy približne 90% celkovej hodnoty banky. To je však podmienené získaním regulačného súhlasu. Podľa nemeckého bankového práva totiž žiadna entita nemôže vlastniť viac ako 9,9% banky bez schválenia regulačným orgánom.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Ak by aj ostalo pri necelom 10% podiele, stále je to významný krok pre kryptomeny. Integrácia do zabehnutých a hlavne schválených bankových systémov môže markantne zjednodušiť a urýchliť integráciu kryptomien do bežného života. A tá ide ruka v ruke s ich hodnotou.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
zycrypto.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.