[HOT NEWS] Bitcoin padol pod 8 000 USD. Môže za to $30 mil. hack burzy Bithumb?

BITmarkets BITmarkets

Naši redaktori dnes zaznamenali informáciu o údajnom hacku burzy Bithumb, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach a vo videách niektorých youtuberov. V dobe kedy sa kurz BTC prepadol späť pod 8 000 USD nás to pochopiteľne priviedlo k úvahe, či je tento hack zodpovedný za súčasný pád BTC a celého kryptomarketu.

Kurz Bitcoinu behom dnešného dňa prudko klesol o cca 400 USD a v dobe písania tohto článku sa drží okolo 7750 dolárov, podľa burzového priemeru na CMC. Keď sme vyčkávali, aké analýzy nám k tomu vypracujú naši analytici na T11 a či sa BTC odrazí od trendline späť hore, náhodou sme narazili na informáciu, že došlo k hacku burzy Bithumb vo výške cca 30 mld. USD. To by samozrejme tento pád veľmi dobre vysvetlilo.

Keď sme však túto informáciu preverovali, ukázalo sa, že sa jedná o fake news, teda že je táto informácia falošná. V skutočnosti k hacku burzy Bithumb došlo. Bolo to však už 10. júna tohto roku a na Kryptomagazíne sme vás o tom informovali v tomto článku.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa jedná o poplašnú správu. Správu založenú na viac než mesiac a pol starej informácii, ktorá sa však rozšírila medzi niektorých užívateľov soc. sietí a neunikla ani našim redaktorom.

Autor poplašnej správy tu otvorene odkazuje na starú informáciu z webu newsbtc.com

Fake news sú v kryptosvete bohužiaľ pomerne častým javom. Je preto treba, aby sme si každú správu veľmi dobre overovali a to isté radíme aj vám.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal René.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.