Mastercard a kryptomeny
Mastercard a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Primakov

Platobný gigant Mastercard predstavil nový program s názvom Crypto Source, pomocou ktorého plánuje umožniť finančným inštitúciám ponúkať svojim zákazníkom obchodovanie s kryptomenami. S tým budú spojené aj ďalšie pridružené súvisiace služby.

Mastercard spojil sily so spoločnosťou Paxos Trust na podporu tohto programu. Výkonný riaditeľ krok odôvodnil tým, že kryptomeny sú na vrchole skutočného mainstreamu a plánovaný program pomôže bankám ponúkať kryptomenové služby svojim klientom.

V partnerstve s regulovanými a licencovanými poskytovateľmi úschovy kryptomien Crypto Source Mastercard „umožní finančným inštitúciám prinášať svojim zákazníkom možnosti a služby bezpečného obchodovania s kryptomenami,“ uvádza spoločnosť v oznámení.

Finančné inštitúcie, ktoré sa stanú partnermi alebo nimi už sú, získajú prístup ku kompletnému balíku služieb. Tie zahrňujú predovšetkým nákup, držbu a predaj kryptomien. Balík bude rozšírený o overenie identity, kybernetické, poradenské a bezpečnostné služby. Crypto Secure bude dopĺňať Crypro Source dodatočným zabezpečením kryptomenového ekosystému, zdôraznila spoločnosť Mastercard.

Platobný gigant Mastercard
Platobný gigant Mastercard. Zdroj: Shutterstock.com/ezphoto

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mastercard prináša dostupnejšie kryptomeny

Platobný gigant vysvetlil, že program bude podporovať aj Paxos Trust, teda regulovanú platformu blockchainu. Cieľom je, aby spoločnosť Paxos poskytovala služby obchodovania s kryptomenami a úschovy v mene bánk, zatiaľ čo Mastercard využije svoju technológiu na integrovanie týchto možností do rozhrania bánk.

Jorn Lambert, hlavný digitálny riaditeľ spoločnosti Mastercard, vyhlásil:

„Naše inovácie v oblasti kryptomenových produktov budú poskytovať široký výber a budú naďalej prinášať jedinečné príležitosti pre finančné inštitúcie, ktoré sa snažia svojim zákazníkom ponúkať nové, pokročilé služby.“

Spoločnosť si uvedomuje, že na trhu je mnoho spotrebiteľov, ktorých kryptomeny zaujímajú, ale cítili by sa oveľa istejšie, keby tieto služby ponúkali finančné inštitúcie. Pre mnohých je ale používanie podobných služieb stále desivé a rizikové. Medzitým Mastercard rozširuje svoje zameranie na kryptomeny, ktoré sa snaží premeniť na každodenný spôsob platenia.

Implikácie na ďalší vývoj

Program, ktorý chystá Mastercard, má v sebe potenciál zmeniť ďalšie smerovanie histórie kryptomien. Keďže ide o giganta v oblasti spracovania platieb, prepojenie na kryptomeny môže tomuto sektoru priniesť dosiaľ nevídaný rozmach. Keďže program umožní bankám a ďalším inštitúciám flexibilný prístup ku kryptomenovým aktívam, ruka v ruke s regulačnými opatreniami máme pred sebou veľmi pozitívnu budúcnosť vzhľadom na cenový vývoj a adopciu kryptomien.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: najstaršia americká banka vstupuje do odvetvia kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance