Bitcoin stúpne o 30 %
Bitcoin stúpne o 30 %. Zdroj: Shutterstock.com/ImageFlow

Bitcoin v čase písania článku klesol o 72 % od svojho historického maxima, pričom v roku 2022 klesol už o 60 %. Sentiment ostáva bearish, no jeden odborník odhaľuje, že Bitcoin spolu s altcoinovým trhom má potenciál narásť z dlhodobého hľadiska.

Profesor Jeremy Siegel z Pennsylvánskej univerzity sa domnieva, že akciový trh je podhodnotený a v budúcom roku bude rásť. Podhodnotenie vyplýva hlavne z rozhodnutí FED-u, ktorý vysal z trhu akékoľvek nadšenie. Akcie by mali podľa profesora stúpnuť o 20 až 30 %.

Predpoveď rastu akcií priamo súvisí s kryptomenami, keďže korekcia týchto dvoch odlišných trhov je pomerne vysoká, a to hlavne posledné obdobie. Najmä Bitcoin koreluje s technologickým indexom NASDAQ 100. Trendovosť a volatilita sú ale dve odlišné veci. Rastúci trend oboch trhov neznamená, že zisky budú rovnako porovnateľné.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin bude opäť rásť

Očakáva sa, že kryptomeny budú mať omnoho väčší cenový pohyb ako tradičné aktíva. Z tohto dôvodu sa Bitcoin správa podobne ako technologické akcie alebo ropa. Podľa Coinbase Research majú kryptomeny dvakrát väčšie cenové pohyby ako širší trh.

Výskum tiež zdôrazňuje, že korekcia bola spôsobená predovšetkým makroekonomickými faktormi a nie samotným kryptomenovým trhom. FED pokračuje vo zvyšovaní úrokových sadzieb a rovnaký scenár nás čaká aj po zvyšok roka 2023, keďže posledná správa o inflácii nenaplnila očakávania, ako sme vás informovali. Postoj FED-u priniesol aj riziko recesie, ktoré podľa profesora Siegela v ekonomike prevažuje nad infláciou.

Siegel bol vždy v minulosti nastavený bullish, no nie je ani zďaleka jediný, kto verí, že kryptomeny budú z dlhodobého hľadiska raketovo stúpať. Bitcoin sa zotaví, keď FED zastaví zvyšovanie úrokových sadzieb, čo ešte isté obdobie potrvá. Na konci dňa by ale Siegel mohol mať pravdu a kryptomeny by po uvoľnení ekonomiky mohli naozaj zaznamenať ďalší bullrun.

Mohlo by ťa zaujímať: Do čoho investovať na konci roka 2022? Toto sú TOP 3 akcie!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance