Bývalý generálny riaditeľ Citi: Každá veľká banka čoskoro adoptuje kryptomeny!

Novinky Byvaly sef Citi predpoved kryptomeny
Byvaly sef Citi predpoved kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/VelishchukYevhen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Citi group uviedol, že každá veľká banka a spoločnosť zaoberajúca sa cennými papiermi zváži obchodovanie s kryptomenami alebo služby s nimi spojené. Verí, že sa tak stane v najbližších troch rokoch.

Taktiež dúfa, že centrálne banky po celom svete budú akceptovať digitálne meny.

Mohlo by ťa zaujímať: Prichádza ďalší ETF Futures fond pre Bitcoin

Bývalý generálny riaditeľ Citi je kryptomenový optimista

Indicko-americký bankár Vikram Pandit, bývalý generálny riaditeľ Citigroup, hovoril o perspektívach kryptomien a digitálnych mien centrálnej banky (CBDC) na konferencii v Singapure.

Pandit sa stal generálnym riaditeľom Citigroup v decembri 2007 a viedol americkú banku počas finančnej krízy. V roku 1983 nastúpil do investičnej spoločnosti a banky Morgan Stanley a neskôr sa stal riaditeľom inštitucionálnych obchodov s cennými papiermi a investičným bankovníctvom. Má teda dostatok skúseností a určite stojí za to rešpektovať názory takýchto ľudí, ktorí sú v tomto priemysle desaťročia.

Na konferencii v Singapure vysvetlil, že všetky hlavné finančné inštitúcie budú čoskoro premýšľať o obchodovaní alebo poskytovaní služieb s kryptomenami. „Do troch rokov každá veľká banka či spoločnosť bude o adopcii kryptomien aktívne premýšľať a eventuálne k nej aj prejsť.

,,Pýtam sa sám seba, nemal by som aj ja začať obchodovať s kryptomenami ?” povedal V. Pandit.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Názor na digitálne meny centrálnej banky

Pokiaľ ide o digitálne meny centrálnej banky (CBDC), Pandit uviedol, že presun peňazí po celom svete a snaha o modernizáciu bankového systému „založeného na papieri” je momentálne komplikovaná a vytvára veľa nákladov.

Pandit však verí, že centrálne banky po celom svete chápu výhody digitálnej meny a budú robiť všetko pre pokračovanie ich adopcie.

Čím ďalej, tým viac centrálnych bánk skúma spustenie vlastných CBDC. Svoje digitálne meny momentálne skúma približne 87 krajín.

Taktiež vidíme rastúci počet veľkých bánk, ako začínajú akceptovať kryptomeny, a to napríklad banky v Austrálii, thajské komerčné banky či singapurská DBS. JPMorgan, Morgan Stanley a Goldman Sachs taktiež začali ponúkať svojim klientom investície do kryptomien.

Čítaj ďalej: Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?