BTC hashrate. Zdroj: Shutterstock.com/Dan Eady
BTC hashrate. Zdroj: Shutterstock.com/Dan Eady

Hashrate BTC siete zaznamenal oživenie po prepade z dôvodu zákazu čínskej ťažby kryptomien začiatkom tohto roka. Podľa údajov od poskytovateľa analytických služieb CryptoQuant, bitcoinová hashrate prekročila 150 Exahashov.

Dňa 24. augusta poskytovateľ metriky zaznamenal hashrate 152 EH/s. Ten sa od svojho tohtoročného dna 52 EH/s z 28. júna strojnásobil.

BTC hashrate. Zdroj: CryptoQuant
BTC hashrate. Zdroj: CryptoQuant

Obnovenie BTC hashrate znamená, že sieť je oveľa bezpečnejšia a je ťažšie na ňu zaútočiť. Priemerný hashrate v sieti dosiahol 13. mája podľa Bitinfocharts historické maximum 197,6 EH/s. V priebehu nasledujúcich šiestich týždňov sa znížil o viac ako 65 %, pretože ťažba v Číne bola odstavená.

Mohlo by ťa zaujímať – MicroStrategy kúpila Bitcoin za ďalších 177 mil. $! Vlastní už 109 000 mincí

Hashrate BTC na novom ATH?

Metrika sa teraz blíži k júnovým úrovniam. Ak bude trend pokračovať, v priebehu niekoľkých mesiacov by mohol dosiahnuť nové historické maximum.

Hashrate sa z Číny sťahuje preč. Podrobnosti o migrácii je ťažké získať. Existuje mining mapa od Cambridgeskej univerzity, avšak nebola aktualizovaná od apríla. Meranie údajov hashrate ťažobným poolom je tiež nepresné.

Keďže hashrate sa zotavil, znamenalo by to, že migrácia ťažiarov je takmer úplná. Výsledkom je zvýšenie obtiažnosti, pričom posledný nárast o približne 7 % nastal 13. augusta. Aktuálny odhad pre zvýšenie obtiažnosti je 12,37 %.

Zatiaľ čo mnoho ťažiarov počas leta migrovalo do krajín, ako sú Spojené štáty, mnohí dokázali vďaka nižšej obtiažnosti dosiahnuť vyššie zisky. Americká ťažobná spoločnosť Riot Blockchain oznámila rekordné príjmy z ťažby BTC v druhom štvrťroku.

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Analýza Bitcoinu – do pár dní sa uzavrie dlhodobý medvedí pattern

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.