Graf na dnes: benzín opäť zdražel
Graf na dnes: benzín opäť zdražel. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Ropisme

Máme za sebou 20. týždeň roka 2022 a pohonné látky na Slovensku opäť zdraželi. Ako sa vyvíjali ceny benzínu a nafty tento týždeň?

Benzín zdražel, nafta zlacnela

Ceny pohonných látok opäť zdraželi. Oproti predchádzajúcemu týždňu zdraželi ceny oktánového benzínu natural 95 o 1,29 % (0,023 Eur), oktánového benzínu natural 98 o 1,32 % (0,026 Eur), LPG o 0,69 % (0,006 Eur) a CNG o 5,48 % (0,095 Eur). Ako vidieť z čísiel, najviac zdražel stlačený plyn CNG, ktorý je drahší až o 5,48 %. Ide o ďalší cenový nárast v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, keď CNG zdraželo o 1,82 % (0,031 Eur).

Graf na dnes: cena benzínu rastie
Graf na dnes: cena benzínu rastie. Zdroj: Štatistický úrad

V tomto týždni sa mohli tešiť vodiči tankujúci naftu a LNG. Cena oboch sa totiž oproti 19. týždňu zlepšila. Motorová nafta zlacnela o 0,83 % (0,015 Eur) a LNG až o 12,81 % (0,438 Eur). Z údajov za posledné týždne vidíme, že pohonné látky na Slovensku sa stále držia v stúpajúcom trende. Niektorí vodiči pre tento stav tankovali v susednom Maďarsku, kde vláda ceny zastropovala. Žiaľ, to sa už mení a od 27. mája nie je možné tankovať v Maďarsku za výhodnú cenu bez maďarskej ŠPZ, ako sa vyjadril predseda parlamentu Gergely Gulyás. Tankovacej „turistike“ Slovákov do zahraničia tak odzvonilo.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Populárny analytik PlanB čelí kritike za agresívne a hlúpe predikcie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance