Ziskovosť Etherea klesá
Ziskovosť Etherea klesá. Zdroj: Shutterstock, Sergei Elagin

Druhá najsilnejšia kryptomena podobne ako zvyšok trhu neprežíva najlepšie obdobie. Ethereum koriguje pod hranicou 2 000 USD. Tento stav výrazne ovplyvnil aj ziskovosť Etherea.

Ziskovosť Etherea klesá

Hodnota Etherea klesla pod dôležitú hranicu 2 000 USD. Takýto pokles, samozrejme, prirodzene ovplyvní aj ziskovosť. A výsledok? Zisky hodlerov, ktorí držia Ethereum v peňaženkách, sa tak dostali na 2-ročné minimum.

Najnovšie údaje portálu IntoTheBlock totiž jasne ukazujú, že percento ziskových peňaženiek s ETH výrazne kleslo. Ide o najväčší pokles za posledných 6 mesiacov. Aktuálne je tak v zisku len 56 % všetkých investorov ETH. 43 % investorov je v strate, zatiaľ čo iba 1 % investorov nakupovalo tokeny ETH pri súčasnej cene.

Mohlo by ťa zaujímať: Populárny analytik PlanB čelí kritike za agresívne a hlúpe predikcie

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tieto najnovšie informácie potvrdzuje aj analýza známej spoločnosti Glassnode, aj keď s miernymi odchýlkami. Nástroj na agregáciu údajov ukazuje, že počet ziskových investorov do Etherea je na úrovni 58 %. Pozoruhodné je, že sa takýto negatívny stav naposledy odohral takmer pred 2 rokmi, v júli 2020.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Menší hodleri pribúdajú

Aj napriek cenovému poklesu podpora menších hodlerov rastie. Počet investorov, ktorí držia 0,01 ETH, dosiahol nové historické maximum, a to konkrétne 22 874 566 adries.

Za prvé dva štvrťroky 2022 bolo pri tom dosiahnutých viacero maxím. Záujem menších hodlerov je určite pozitívny, no nie natoľko silný, aby to výrazne ovplyvnilo aj cenu ETH.

Čítaj ďalej: Buterin: „Toto je spôsob, ako vytvoríte stablecoin, ktorý sa nezmení na Ponziho schému“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance